• Hétfőn délután 17.00-kor nőszövetségi gyűlés lesz a gyülekezeti teremben, amelyre szeretettel várjuk a nőtestvéreket.
 • Hétfőn 18 órától tartjuk a Dalos Magyar Hitvallók éneklő alkalmát a gyülekezeti teremben.
 • Szintén hétfőn 18 órakor a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház Dienes Galériájában helyi alkotók munkáiból kiállítás nyílik, amelyre szeretettel várják az érdeklődőket. A részleteket a kiadott hirdetések mellékletében olvashatjuk.
 • Kedden 17 órakor kezdődik a gyülekezeti bibliaóra.
 • A kismamák, anyukák és kisgyermekeik számára tartott Életadó Körünk csütörtökön 10 órakor kezdődik a játszószobában.
 • Március 14-én, csütörtökön 18 órától kerül sor az 1848-as forradalom és szabadságharc 171. évfordulójának megünneplésére városi ünnepség keretében a színházteremben, amelyre szeretettel várják az érdeklődőket. A program részleteit a kiadott hirdetésekben olvashatjuk.
 • A nemzeti ünnep miatt a pénteki konfirmációi óra elmarad.
 • A templombelső felújítás ideje alatt a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház első emeleti Szalkai László termében tartjuk az istentiszteleteinket a megszokott időben, délelőtt 10 órától. A gyermek-istentisztelet helyszíne a Szalkai László terem melletti számú tanterem. Kérjük a szülőket, hogy oda vigyék majd gyermekeiket. Hálás szívvel köszönjük a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház, valamint Buzogány Béla színművész-igazgató úr befogadó szeretetét!
 • Autóbusz kirándulást szervezünk Erdélybe július 12-15-ig (péntek reggeltől hétfő estig) Kiskoh (medvebarlang) – VajdahunyadVízakna (szállás) – Fogarasi-havasok felvonóval (Balea vízesés és tó) Vízakna (vasárnap 10 órától istentisztelet, utána fürdési lehetőség a sós-tavakban) – Nagyszeben (óvárosi látnivalók) – Nagydisznód (erődtemplom) – Berethalom Medgyes Zsibó útvonalon. A kirándulás részvételi díja egységesen 45.000.- Ft /fő, amely tartalmazza a félpanziós három éjszakai szállás (vacsora, reggeli), valamint a belépők, utasbiztosítás és az utazás költségeit. Jelentkezni névvel, címmel, telefonszámmal és az utasbiztosításhoz szükséges egyéb adatok megadásával a Kossuth téri gazdasági hivatalban lehet 20.000.- Ft előleg befizetésével munkanapokon 8-16 óráig. Egyéb információ: +36(44)311-022 és +36 30 337 9723
 • Az adóbevallások időszaka van, ezért kérünk mindenkit, hogy lehetősége szerint támogassa adója 1-1%-ával a „Kálvin János Református Általános Iskoláért” Alapítványt, illetve a Magyarországi Református Egyházat! Az Alapítvány adószáma: 18145168-1-15, az egyház technikai száma:0066. A támogatáshoz szükséges nyomtatványt a kijáratoknál is megtaláljuk.
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek vásárolhatók kisebb-nagyobb címletekben a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon.

Az elmúlt héten eltemettük:

 • Molnár Gábort, gyülekezetünknek haláláig hűséges tagját 75 évesen a Dózsa György útról. Az elhunytban Molnár Gáborné asszonytestvérünk, a nőszövetség és a gyülekezet aktív tagja szeretett férjét gyászolja.
 • Balogh Ernőné Szunyog Terézt 79 évesen az Északi körútról. Isten adjon a gyászoló családtagoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által igaz vigasztalást.

Böjt első vasárnapján az Úr szent asztalát megterítettük. A Jézussal és egymással való közösségre, szent vendégségre szeretettel hívjuk testvéreinket! A gyülekezet nevében köszönetet mondunk mindazoknak, akik az ünnepi asztal megterítésében rész vettek, és az úrvacsorai jegyekhez hozzájárultak!