• Tegnap kérték házasságukra Isten áldását református szertartás szerint a római katolikus templomban Úr Péter és Szolnoki Anita mátészalkai lakosok. Életükre Isten gazdag áldását kérjük.
 • Tegnap ünnepeltük a Magyar Református Egység Napját Debrecenben, abból az alkalomból, hogy 10 éve egyesült újra a Magyar Református Egyház a Kárpát-medencében. Gyülekezetünket az ünnepi alkalmon 45 fő képviselte.
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük: – Dorka Sárát, Dorka Sándor és Varga Adrienn gyermekét a Szokolay Örs utcából. Keresztszülei: Szűcs Gyula, Varga Rita, Dorka László és Baumgartner Ildikó. – Nagy Csongor Imrét, Nagy Imre és Háda Krisztina gyermekét a Dózsa György utcából. Keresztszülei: Háda Miklós és Háda Nikoletta. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjainak és szeretteiknek az életét! Szeretettel hívjuk őket, hogy kapcsolódjanak be gyülekezetünk élő közösségébe!
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma este 6-tól tart próbát a Kálvin iskolában. Szeretettel várják az énekkar tagjait!
 • Kedden 17 órakor lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Csütörtökön 10 órakor Életadó Körünk várja a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és kisgyermekeiket a parókiaudvar játszóterén, kedvezőtlen időjárás esetén a játszószobában.
 • Egyházmegyei evangélizáció lesz május 26-29-ig (vasárnaptól-szerdáig) Nagygéc, Kömörő, Csaholc és Zsarolyán helyszíneken. Az alkalmak esténként 18 órakor kezdődnek. Igét hirdet Korda Zoltán, a Szatmár-Láncos gyülekezet lelkipásztora Szatmárnémetiből. Az alkalmakra mindenkit szeretettel várnak.
 • Autóbusz kirándulást szervezünk Erdélybe július 12-15-ig (péntek reggeltől hétfő estig) Kiskoh (medvebarlang) – VajdahunyadVízakna (szállás) – Fogarasi-havasok felvonóval (Balea vízesés és tó) Vízakna (vasárnap 10 órától istentisztelet, utána fürdési lehetőség a sós-tavakban) – Nagyszeben (óvárosi látnivalók) – Nagydisznód (erődtemplom) – Berethalom Medgyes Zsibó útvonalon. A kirándulás részvételi díja egységesen 45.000.- Ft /fő, amely tartalmazza a félpanziós három éjszakai szállás (vacsora, reggeli), valamint a belépők, utasbiztosítás és az utazás költségeit. Minden hely lefoglalásra került, ezért már csak várakozólistára tudjuk fogadni a jelentkezéseket. Egyéb információ: +36(44)311-022 és +36 30 337 9723
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek vásárolhatók kisebb-nagyobb címletekben a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon.

Elhunyt:

 • Pásztor Józsefné Gaál Etelka 71 évesen a Dózsa György utcából. Temetése május 24-én, pénteken 11 órakor lesz. Isten adjon vigaszt a gyászoló családnak!