• Május 18-án kérték házasságukra Isten áldását a Kossuth téri római katolikus templomban református szertartás szerint Úr Péter és Szolnoki Anita mátészalkai lakosok. Isten áldja meg közös életüket!
 • A tegnap Szatmárnémetiben rendezett gyermekkórus találkozón a Kálvin János Református Általános Iskola Tiszta Forrás gyermekkórusa is szerepelt. Köszönjük Balogh Ferencné kórusvezető áldozatos munkáját és a gyermekek szolgálatát, amellyel iskolánk jó hírnevét vitték az országhatáron túlra is.
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük: – Erdős Hannát, Erdős József és Patkó Adrienn gyermekét Cégénydányádról. Keresztszülei: Adorján Norbert Ádám és Vámosi Lilla Nikoletta. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjának és szeretteinek az életét!
 • Ma van az európai parlamenti választás A szavazáson való részvételt tekintsük állampolgári és keresztyéni kötelességünknek.
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma 17 órától tart próbát a Kálvin iskolában. Szeretettel várják az énekkar tagjait!
 • Egyházmegyei evangélizáció lesz május 26-29-ig (vasárnaptól-szerdáig) Nagygéc, Kömörő, Csaholc és Zsarolyán helyszíneken. Az alkalmak esténként 18 órakor kezdődnek. Igét hirdet Korda Zoltán, a Szatmár-Láncos gyülekezet lelkipásztora Szatmárnémetiből. Az alkalmakra mindenkit szeretettel várnak.
 • Hétfőn 18 órától tartjuk a Dalos Magyar Hitvallók Közösségének pünkösdi szolgálatra készülő kóruspróbáját a gyülekezeti teremben.
 • Az Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálat május havi szakmai és személyiségfejlesztő szupervíziós értekezletére kedden 13 órától kerül sor a gyülekezeti házban.
 • Kedden 17 órakor lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Csütörtökön 10 órakor a Kossuth téri gyülekezeti teremben tartjuk áldozócsütörtöki istentiszteletünket, amelyre mindenkit szeretettel várunk! Nyírcsaholyban 9-től lesz istentisztelet. Áldozócsütörtökön Jézus mennybemenetelét ünnepeljük.
 • Csütörtökön 10 órakor Életadó Körünk várja a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és kisgyermekeiket a parókiaudvar játszóterén, kedvezőtlen időjárás esetén a játszószobában.
 • Autóbusz kirándulást szervezünk Erdélybe július 12-15-ig (péntek reggeltől hétfő estig) Kiskoh (medvebarlang) – VajdahunyadVízakna (szállás) – Fogarasi-havasok felvonóval (Balea vízesés és tó) Vízakna (vasárnap 10 órától istentisztelet, utána fürdési lehetőség a sós-tavakban) – Nagyszeben (óvárosi látnivalók) – Nagydisznód (erődtemplom) – Berethalom Medgyes Zsibó útvonalon. A kirándulás részvételi díja egységesen 45.000.- Ft /fő, amely tartalmazza a félpanziós három éjszakai szállás (vacsora, reggeli), valamint a belépők, utasbiztosítás és az utazás költségeit. Minden hely lefoglalásra került, ezért már csak várakozólistára tudjuk fogadni a jelentkezéseket. Egyéb információ: +36(44)311-022 és +36 30 337 9723
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek vásárolhatók kisebb-nagyobb címletekben a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon.

Eltemettük:

 • özv. Pásztor Józsefné Gaál Etelkát 71 évesen a Dózsa György utcából,
 • özv. Bakos Józsefné Trencsényi Gizellát, a Lorántffy Zsuzsanna Református Nőszövetség egykori tagját, a Biblia Szövetség tagját, a mátészalkai gyülekezet egykori hűséges munkatársát, gyülekezeteinkért haláláig hűségesen imádkozó testvérünket 90 évesen a Hunyadi utcából,
 • Fekete Istvánt 68 évesen a Kézy László utcából. Isten adjon vigaszt a gyászoló családoknak!