• Péntek délután a Szatmári Református Egyházmegye az évi rendes közgyűlését tartotta a kocsordi templomban. Gyülekezetünket hivatalból 3 fő képviselte.
 • Június 15-én szombaton délután 15 órakor tartotta a Kálvin János Református Általános Iskola ballagással egybekötött tanévzáró ünnepi istentiszteletét a Kálvin iskola udvarán. Géberjéni tagintézményünkben ugyanezen a napon délelőtt 9-től volt tanévzáró és ballagás.
 • Véget ért a tanév az iskolákban és óvodákban. A gyülekezet nevében köszönjük a pedagógusok, hitoktatók, intézményi dolgozók és gyülekezeti hitoktatók egész éves, áldozatos munkáját!
 • Ma délután fél 3-kor a Biblia Szövetség csendes délutánján Földvári Tibor pasaréti lelkipásztor szolgál az északi templomban. Szeretettel várják a testvéreket.
 • Hétfőn 18 órától gyűlésezik a Nőszövetség. A gyűlés témája a Kárpát-medencei Nőszövetségi Konferencia.
 • Kedden 17 órakor lesz a gyülekezeti bibliaóra, amelynek keretében a Mi Atyánk interaktív kiállítást tekintjük meg a Kincses Házban. Az indulás 16.45-kor lesz a Kossuth téri parókia udvaráról. Örömmel vesszük, ha valaki a gépkocsijával segíti a résztvevők eljutását.
 • Csütörtökön 10 órakor Életadó Körünk várja a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és kisgyermekeiket a parókiaudvar játszóterén, kedvezőtlen időjárás esetén a játszószobában. Játszóterünk egy új játékkal gazdagodott.
 • A Dalos Magyar Hitvallók Közösségének legközelebbi kóruspróbáját június 24-én, hétfőn tartjuk a gyülekezeti teremben.
 • Autóbusz kirándulást szervezünk Erdélybe július 12-15-ig (péntek reggeltől hétfő estig) Kiskoh (medvebarlang) – VajdahunyadVízakna (szállás) – Fogarasi-havasok felvonóval (Balea vízesés és tó) Vízakna (vasárnap 10 órától istentisztelet, utána fürdési lehetőség a sós-tavakban) – Nagyszeben (óvárosi látnivalók) – Nagydisznód (erődtemplom) – Berethalom Medgyes Zsibó útvonalon. A kirándulás részvételi díja egységesen 45.000.- Ft /fő, amely tartalmazza a félpanziós három éjszakai szállás (vacsora, reggeli), valamint a belépők, utasbiztosítás és az utazás költségeit. Minden hely lefoglalásra került, ezért már csak várakozólistára tudjuk fogadni a jelentkezéseket. Egyéb információ: +36(44)311-022 és +36 30 337 9723
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek vásárolhatók kisebb-nagyobb címletekben a gyülekezet gazdasági hivatalában. Jó ütemben halad és a végéhez közeledik a templombelső felújítása és a templomkert teljes rekonstrukciója. Reménység szerint már a nyár folyamán visszaköltözhetünk a templomba.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon.
 • Köszönjük a Dalos Magyar Hitvallók közösségének ünnepi szolgálatát!

Eltemettük:

 • Kósa Sándort 84 évesen a Dobó utcából. Sándor bácsi családja hosszú éveken keresztül a keleti házi istentiszteleti közösségnek adott helyet.
 • Almási Miklósné Nagy Margitot 91 évesen az Ifjúság térről.

Emlékharang szól:

 • ma délelőtt 11-kor az istentisztelet után néhai Tóth Mihályné Kun Erzsébet asszonytestvérünk halálának 20. évfordulóján. Elveszített kedvesükre fájó szívvel emlékeznek: 2 lánya, 8 unokája, 7 dédunokája, 2 testvére, menye és sógornője. Isten adjon vigaszt a gyászoló és emlékező családoknak!