• Tegnap kérték házasságukra Isten áldását gyülekezetünkben: Bíró Levente és Mércse Beáta szamoskéri lakosok. Isten áldja meg közös életüket!
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük: Szabó Benettet, Szabó Tamás és Garda Adrienn gyermekét a Bajcsy utcából. Keresztszülei: Fülöp Imre és Garda Erika. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjának és szeretteinek az életét!
 • A Mátészalkai Református Énekkar ma 17 órától tartja próbáját a Kálvin iskolában.
 • Az Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálat június havi szakmai és személyiségfejlesztő szupervíziós értekezletére hétfőn 13 órától kerül sor a gyülekezeti házban.
 • A Dalos Magyar Hitvallók Közösségének kóruspróbáját hétfőn 18 órától tartjuk a gyülekezeti teremben.
 • Kedden 17 órakor lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Csütörtökön 10 órakor Életadó Körünk várja a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és kisgyermekeiket a parókiaudvar játszóterén, kedvezőtlen időjárás esetén a játszószobában.
 • A Tiszántúli Református Egyházkerületi Nőszövetség által szervezett, pénteken megrendezésre kerülő Kárpát-medencei Nőszövetségi Konferencián nőszövetségünket hét fő képviseli Debrecenben. Isten áldja meg a találkozás alkalmát!
 • Autóbusz kirándulást szervezünk Erdélybe július 12-15-ig (péntek reggeltől hétfő estig) Kiskoh (medvebarlang) – VajdahunyadVízakna (szállás) – Fogarasi-havasok felvonóval (Balea vízesés és tó) Vízakna (vasárnap 10 órától istentisztelet, utána fürdési lehetőség a sós-tavakban) – Nagyszeben (óvárosi látnivalók) – Nagydisznód (erődtemplom) – Berethalom Medgyes Zsibó útvonalon. A kirándulás részvételi díja egységesen 45.000.- Ft /fő, amely tartalmazza a félpanziós három éjszakai szállás (vacsora, reggeli), valamint a belépők, utasbiztosítás és az utazás költségeit. Minden hely lefoglalásra került, ezért már csak várakozólistára tudjuk fogadni a jelentkezéseket. Egyéb információ: +36(44)311-022 és +36 30 337 9723
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek vásárolhatók kisebb-nagyobb címletekben a gyülekezet gazdasági hivatalában. Jó ütemben halad és a végéhez közeledik a templombelső felújítása és a templomkert teljes rekonstrukciója. Reménység szerint már a nyár folyamán visszaköltözhetünk a templomba.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon.

Eltemettük:

 • Szabó Lajost 54 évesen a Balassi utcából,
 • Uszkai Árpádné Dobos Gizellát 80 évesen a Seregély utcából,
 • Fülesdi Gáborné Rozinyák Katalint 66 évesen az Alkotmány útról,
 • Fogarassy Józsefet, a mátészalkai gyülekezet egykori presbiterét 84 évesen a József Attila utcából.

Elhunyt:

 • Bársony Zoltán 66 évesen a Kalmár sorról. Temetéséről a jövő héten intézkedik a család.

Isten adjon vigaszt a gyászoló családoknak!