• A múlt hétvégén erdélyi kiránduláson vett részt gyülekezetünk 50 fős csoportja. Isten iránti hálával és a lelkünkben sok élménnyel gazdagodva tértünk haza. Hozzuk a vízaknai református gyülekezet szeretetteljes köszöntését és áldáskívánását. A 270 főt számláló kis gyülekezet középkori templomának külső-belső felújítására, és az azt megelőző régészeti kutatásokra készül. Isten áldja meg, és imádságunk kísérje őket a rájuk váró nehéz feladatokban!
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük Madarasi Biankát, Madarasi Norbert és Madarasi-Burján Edith gyermekét Budapestről. Keresztszülei: Madarasi István Krisztián, Madarasi Anikó Barbara, Seszták Csaba és Burján Melinda. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjának és szeretteinek az életét!
 • Ma délután fél 3-kor a Biblia Szövetség csendes délutánján Kisjuhászné Bartha Katalin szabolcsbákai lelkipásztor szolgál az északi templomban, ahová szeretettel hívják a testvéreket.
 • Hétfőn 18 órától tartjuk a Dalos Magyar Hitvallók Közösségének kóruspróbáját a gyülekezeti teremben.
 • Kedden 17 órakor lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Kedden 18 órától presbiteri gyűlést tartunk a gyülekezeti teremben, amelyről presbiter testvéreinket e-mailben, és az e-mail címmel nem rendelkezőket levél útján értesítjük.
 • A befejezéséhez közeledik templomunknak és környezetének felújítása. Ahhoz, hogy a jövő vasárnaptól a templomban tudjuk tartani az istentiszteletet, nagy szükség van testvéreink segítségére is. Csütörtök reggel 8 órától minden munkanapon 16 óráig várjuk azok jelentkezését, akik a takarításban és egyéb előkészítő munkákban segíteni tudnak.
 • Erről a helyről szeretnénk köszönetet mondani a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház dolgozóinak, akik hétről-hétre biztosították a megfelelő körülményeket, valamint köszönjük Buzogány Béla színművész-igazgató úr befogadó szeretetét!
 • Csütörtökön 10 órakor Életadó Körünk várja a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és kisgyermekeiket a parókiaudvar játszóterén, kedvezőtlen időjárás esetén a játszószobában.
 • A Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház Udvarias Esték rendezvénysorozatának keretében a Bereczky Band a latin könnyűzene gyöngyszemeiből válogat a Latin Ritmusok című koncertjén. Csütörtökön 20.00 órára szeretettel várnak mindenkit a színház belső udvarába.
 • Mához egy hétre, július 28-án kerül sor Illés Nikolett segédlelkészünk búcsú-istentiszteletére, amelyet már a templomban fogunk tartani.
 • Augusztustól újraindítjuk a gyermek-istentiszteletet az általános iskolások számára a gyülekezeti teremben, az óvodásoknak pedig a gyermekmegőrző foglalkozásokat a játszószobában – a felnőtt istentisztelettel egy időben 10 órától.
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek vásárolhatók kisebb-nagyobb címletekben a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon

Eltemettük:

 • Fodor Józsefet 76 évesen a Dózsa György utcából,
 • Pásztor Józsefet 52 évesen a Dózsa György utcából. Isten adjon vigaszt a gyászoló családoknak!