• A gyülekezet nevében szeretnénk köszönetet mondani mindazoknak a testvéreinknek, akik a templom takarításában és más előkészítő munkákban az elmúlt hét folyamán segíteni tudtak. Isten áldja meg őket családtagjaikkal együtt!
 • Az Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálat július havi szakmai és személyiségfejlesztő szupervíziós értekezletére kedden 13 órától kerül sor a gyülekezeti házban.
 • Kedden 17 órakor lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Csütörtökön 10 órakor Életadó Körünk várja a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és kisgyermekeiket a parókiaudvar játszóterén, kedvezőtlen időjárás esetén a játszószobában.
 • Mátészalka Város Önkormányzata szeretettel hív mindenkit a Mátészalka várossá válásának évfordulója alkalmából rendezett díszünnepségre pénteken 19 órára a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház színháztermébe. A belépés ingyenes, de a helyek korlátozott száma miatt helyjegyigénylés szükséges az intézmény irodájában munkanapokon 8-16 óráig.
 • Augusztustól, vagyis a jövő vasárnaptól újraindítjuk a gyermek-istentiszteletet az általános iskolások számára a gyülekezeti teremben, az óvodásoknak pedig a gyermekmegőrző foglalkozásokat a játszószobában – a felnőtt istentisztelettel egy időben 10 órától. Szeretettel várjuk a gyermekeket a nyári szünidőben is gyülekezetünk közösségébe!
 • A Dalos Magyar Hitvallók Közösségének kóruspróbája legközelebb holnaphoz egy hétre, augusztus 5-én hétfőn 18 órától lesz a gyülekezeti teremben.
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek vásárolhatók kisebb-nagyobb címletekben a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon
 • Ma búcsúzik a gyülekezettől segédlelkészünk, akinek házasságkötéséhez gratulálunk! Közös életükre és szolgálatukra Isten gazdag áldását kérjük! Szendrey-Illés Nikolett egyetemi hallgató exmisszus-gyakornoki kirendelését – mivel gyakorlati éve véget ért –, Dr. Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke 2019. augusztus 1-jei hatállyal visszavonta.

Eltemettük:

 • Papp Miklósné Németh Annát, korábban Mátészalka, Kalmár utcai lakost 80 évesen az Idősek Kertjéből,
 • Both Lászlóné Kovács Piroskát 69 évesen a Csokonai utcából,
 • Szabó Gábor Lajosné Lévai Zsófiát 45 évesen az Alkotmány útról. Isten adjon vigaszt a gyászoló családoknak!