• Kedden 17 órakor lesz a gyülekezeti bibliaóra.
 • Csütörtökön 10 órakor Életadó Körünk várja a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és kisgyermekeiket a parókiaudvar játszóterén, kedvezőtlen időjárás esetén a játszószobában.
 • Mához egy hétre, augusztus 18-án az új kenyéri hálaadás jegyében megterítjük az úrasztalát, és úrvacsorai közösségben leszünk együtt. A korábbi presbiteri határozat szerint bevezetésre kerül a kiskelyhes úrvacsorázás. Ez azt jelenti, hogy a fél 9-től kezdődő istentiszteleten a korábbi módon (nagy kelyhes) lesz lehetőségünk élni a szent jegyekkel, és 10 órától a fő istentiszteleten az új gyakorlat szerint veszünk úrvacsorát.
 • Az ünnepre előkészítő alkalmainkat csütörtökön és pénteken 18 órától tartjuk a templomban, amelyekre mindenkit nagy szeretettel várunk.
 • A felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órától gyermek-istentiszteletet tartunk az általános iskolások számára a gyülekezeti teremben, az óvodásoknak pedig a gyermekmegőrző foglalkozást biztosítunk a játszószobában.
 • Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke 2019. augusztus 16-i hatállyal exmisszus-gyakornoki szolgálatra rendelte ki gyülekezetünkbe a fehérgyarmati származású Mércse Tímea segédlelkészt. Bemutatkozása az augusztus 25-i istentiszteleten történik. Isten áldja meg új lelkészi munkatársunk érkezését és szolgálatát!
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek vásárolhatók kisebb-nagyobb címletekben a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon

Eltemettük:

 • Koroknai Zsoltot 54 évesen a Nyár utcából,
 • Katona Béláné Kiss Magdolnát 78 évesen a Csokonai közből,
 • Kucsma Józsefet, gyülekezetünk egykori presbiterét 66 évesen a Dózsa György utcából,
 • Szentléleky Gyuláné Szondi Idát 94 évesen a Damjanich utcából.

Elhunyt:

 • Olajos Endre 61 évesen a Balassi utcából. Temetése csütörtökön fél 12-kor lesz.
 • Szécsi András 76 évesen a Zrínyi utcából. Temetése csütörtökön 13 órakor lesz.

Isten adjon vigaszt a gyászoló családoknak!