• Templomunk ad helyet a Mátészalka Város Önkormányzata által rendezett városi ünnepségnek, amelyet államalapító István király és az új kenyér tiszteletére tartanak. Az ünnepség, amelyre mindenkit szeretettel várnak, augusztus 20-án, kedden 11 órakor kezdődik.
 • A hosszú hétvége és az ünnepnap miatt a héten elmarad a keddi gyülekezeti bibliaóra.
 • Csütörtökön 10 órakor Életadó Körünk várja a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és kisgyermekeiket a parókiaudvar játszóterén, kedvezőtlen időjárás esetén a játszószobában.
 • Gazdag programkínálattal, színvonalas rendezvényekkel augusztus 22-24-ig, péntektől-szombatig kerülnek megrendezésre a Fényes Napok Mátészalkán. A részletes programot a kiadott hirdetések további oldalain találjuk.
 • A nyírcsaholyi gyülekezetben augusztus 25-én, vasárnap délelőtt 9 órától lesz az úrvacsorás ünnepi istentisztelet.
 • A Dalos Magyar Hitvallók Közösségének legközelebbi éneklő alkalma augusztus 26-án, hétfőn 18 órától lesz.
 • Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke 2019. augusztus 16-i hatállyal exmisszus-gyakornoki szolgálatra rendelte ki gyülekezetünkbe a fehérgyarmati származású Mércse Tímea segédlelkészt. Bemutatkozása az augusztus 25-i istentiszteleten történik. Isten áldja meg új lelkészi munkatársunk érkezését és szolgálatát!
 • A felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órától gyermek-istentiszteletet tartunk az általános iskolások számára a gyülekezeti teremben, az óvodásoknak pedig a gyermekmegőrző foglalkozást biztosítunk a játszószobában.
 • A templomfelújítás támogatására téglajegyek vásárolhatók kisebb-nagyobb címletekben a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon
 • Az új kenyéri hálaadás jegyében megterítettük az úrasztalát, és úrvacsorai közösségben leszünk együtt. A korábbi presbiteri határozat szerint bevezetésre kerül a kiskelyhes úrvacsorázás. Ez azt jelenti, hogy a fél 9-től kezdődő istentiszteleten a korábbi módon (nagy kelyhes) élhetünk a szent jegyekkel, és 10 órától a fő istentiszteleten, az új gyakorlat szerint veszünk úrvacsorát.

Eltemettük:

 • Olajos Endrét 61 évesen a Balassi utcából,
 • Szécsi Andrást 76 évesen a Zrínyi utcából,
 • Kun Gedeont 76 évesen az Alkotmány útról. Isten adjon vigaszt a gyászoló családoknak!