• Kedden 17 órakor kezdődik a gyülekezeti bibliaóra.
 • Kedden 13 órától a gyülekezeti teremben lesz az Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálat munkatársainak november havi, keresztyén életgyakorlatot segítő szakmai értekezlete.
 • A felnőtt konfirmáció kedden 18 órától lesz.
 • Szerdán 10-kor várja Életadó körünk a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és gyermekeiket a parókiaudvar játszóterén, kedvezőtlen időjárás esetén a játszószobában.
 • A Kálvin János Református Általános Iskola közössége csütörtök délután 17 órára játékos délutánra hívja a nagycsoportos ovisokat és kedves szüleiket a Nagykárolyi u. 5. sz. alatti iskolaépületbe. A foglalkozás ideje alatt a szülők tájékoztatást kapnak az iskola életéről. A program részleteit a kiadott hirdetésekben olvashatjuk.
 • Pénteken 15 órakor kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Mátészalka Város Önkormányzata a Városi Advent 2019. ünnepségsorozat keretében mához egy hétre, advent első vasárnapján 18.00 órára a Városháza előtti térre szeretettel hívja gyülekezetünk tagjait is. Az ünnepi alkalom részleteit a kiadott hirdetésekben találjuk.
 • A felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órától gyermek-istentiszteletet tartunk az általános iskolások számára a gyülekezeti teremben, az óvodásoknak pedig a gyermekmegőrző foglalkozást biztosítunk a játszószobában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • „Ti azért így imádkozzatok…”címmel a szatmári presbiterek találkozójára kerül sor december 7-én, szombaton 10 órától a Tiszántúli Református Egyházkerület „Hirdesd az igét” programsorozata keretében. A találkozó helyszíne a kocsordi református templom lesz. Jó lenne, ha minél több presbiter testvérünk részt tudna venni ezen az alkalmon. A létszámot a jövő héten kell továbbítani az egyházmegyének, ezért kérjük, hogy szerda délig mindenki jelezze a részvételi szándékot személyesen vagy telefonon a gazdasági hivatalban.  
 • A Magyar Református Szeretetszolgálat tartósélelmiszer gyűjtő programja keretében az adományokat a gyülekezet gazdasági hivatalában fogadjuk munkanapokon 8-16 óráig. A gyűjtés november végéig tart. Céladományokat is szívesen fogadunk, amelyeket tartósélelmiszer vásárlásra fordítunk.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon
 • Közeledik az év vége. Kérjük, hogy aki még nem rendezte az idei egyházfenntartói járulékát, az elkövetkező hetekben pótolja.
 • Az egyházfenntartói járulékot vasárnaponként az istentiszteletek előtt és után Szathmári Klárikánál is be lehet fizetni.
 • Az iratterjesztésben (a torony felőli kijáratnál) megvásárolhatók a Kálvin Kiadó jövő évi kiadványai, a 2020. évi bibliaolvasó kalauz, Képes Kálvin Kalendárium és egyéb hitmélyítő irodalom.

Eltemettük:

 • Tóth Zoltánné Tóth Editet 71 évesen a Dózsa György utcából,
 • Kiss Mihályné Szilágyi Piroskát 93 évesen az Árpád utcából.

Elhunyt:

 • Váradi Csilla 26 évesen a Széchenyi utcából. Temetése szerdán fél 12-kor lesz,
 • Veress Sándor 92 évesen a Szokolay Örs utcából. Temetése szombaton 11 órakor lesz.

Isten adjon vigaszt Szentlelke és a mi szeretetünk által a gyászoló családoknak!