• Hétfőn délután fél 5-kor pedagógus bibliaóra lesz a Kálvin iskolában, amelyre szeretettel várjuk az intézmény dolgozóit.
 • Szintén hétfőn este fél 6-kor Dr. Papp Lajos nyugalmazott szívsebész tart előadást „Krisztusvárás idején” címmel a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központban, amelyre szeretettel várják az érdeklődőket.
 • Hétfőn 18 órától tartjuk a Dalos Magyar Hitvallók Közösségének éneklő alkalmát a gyülekezeti teremben.
 • Kedden 17 órakor kezdődik a gyülekezeti bibliaóra.
 • A felnőtt konfirmáció kedden 18 órától lesz. A felnőtt konfirmandusok fogadalomtételére advent 4. vasárnapján kerül sor.
 • Szerdán 10-kor várja Életadó körünk a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és gyermekeiket a parókiaudvar játszóterén, kedvezőtlen időjárás esetén a játszószobában.
 • Pénteken 15 órakor kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • „Ti azért így imádkozzatok…”címmel a szatmári presbiterek találkozójára kerül sor december 7-én, szombaton a Tiszántúli Református Egyházkerület „Hirdesd az igét” programsorozata keretében. A találkozó helyszíne a kocsordi református templom lesz. A találkozó részleteit a kiadott hirdetésekben olvashatjuk.
 • Mátészalka Város Önkormányzata a Városi Advent 2019. ünnepségsorozat keretében ma délután, advent első vasárnapján 00 órára a Városháza előtti térre szeretettel hívja gyülekezetünk tagjait is. A program részleteit a kiadott hirdetésekben olvashatjuk.
 • Mához egy hétre, advent 2. vasárnapján az Évfolyamok Vasárnapja fenntartó-gyülekezeti program keretében a Kálvin János Református Általános Iskola 6. évfolyama szolgál gyülekezetünkben. Isten áldja meg felkészülésüket!
 • December 9-én, hétfőn este 6-kor Sebestyén Márta és Andrejszki Judit adventi koncertjére kerül sor templomunkban. Belépőjegyek 2.000 Ft-ért vásárolhatók a gyülekezet gazdasági hivatalában munkanapokon 8-16 óráig, illetve a vasárnapi istentisztelet előtt és után.
 • A december 10-i bibliaórán (kedd este 5-kor) tartjuk meg a Kárpát-medencei imanapot a nőszövetség szervezésében, amelyen a Tiszántúli Református Egyházkerületért imádkozunk. Az alkalom, amelyre mindenkit várunk, szeretetvendégséggel zárul.
 • A felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órától gyermek-istentiszteletet tartunk az általános iskolások számára a gyülekezeti teremben, az óvodásoknak pedig a gyermekmegőrző foglalkozást biztosítunk a játszószobában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • A Magyar Református Szeretetszolgálat tartósélelmiszer gyűjtő programja keretében az adományokat a gyülekezet gazdasági hivatalában fogadjuk munkanapokon 8-16 óráig. A gyűjtés december 6-ig, péntek délig tart. Céladományokat is szívesen fogadunk, amelyeket tartósélelmiszer vásárlásra fordítunk.
 • A Johannita Segítő Szolgálattól ruhaadományok érkeztek. Az istentisztelet után 12 óráig, valamint hétfőtől-péntekig 8-16 óráig lehet válogatni és elvinni a ruhákból, amelyek a gyülekezeti teremben vannak elkészítve. Beszéljünk másoknak is erről a lehetőségről.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon
 • Kérjük, hogy aki még nem fizette be az idei egyházfenntartói járulékát, az elkövetkező hetekben pótolja.
 • A járulékot vasárnaponként az istentiszteletek előtt és után Szathmári Klárikánál is be lehet fizetni.
 • Az iratterjesztésben (a torony felőli kijáratnál) megvásárolhatók a Kálvin Kiadó jövő évi kiadványai, a 2020. évi bibliaolvasó kalauz, Képes Kálvin Kalendárium és egyéb hitmélyítő irodalom.

Eltemettük:

 • Váradi Csillát 26 évesen a Széchenyi utcából,
 • Veress Sándort 92 évesen a Szokolay Örs utcából.

Isten adjon vigaszt Szentlelke és a mi szeretetünk által a gyászoló családoknak!