• A Magyar Református Szeretetszolgálat tartósélelmiszer gyűjtő programja keretében az elmúlt hetekben mintegy 150 kg. élelmiszeradomány gyűlt össze, amelyet a múlt héten átadtunk a Szeretetszolgálatnak. A befizetett 87 ezer Ft. pénzadományt szintén erre a célra továbbítjuk. Köszönjük az anyagi és természetbeni felajánlásokat!
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük: Gulácsi-Ficskovszky Ádámot, Gulácsi László és Ficskovszky Krisztina gyermekét Nyíregyházáról. Keresztszülei: Bálint Szabolcs és Ficskovszky Szilvia. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjának és kedves szeretteinek az életét!
 • Hétfőn este 6-kor Sebestyén Márta és Andrejszki Judit adventi koncertjére kerül sor templomunkban. Belépőjegyek 2.000 Ft-ért vásárolhatók a gyülekezet gazdasági hivatalában, munkanapokon 8-16 óráig, illetve a vasárnapi istentisztelet előtt és után, valamint a helyszínen is az előadás előtt.
 • A kedd esti bibliaóra keretében, 17 órától a gyülekezeti teremben tartjuk meg a Kárpát-medencei imanapot a nőszövetség szervezésében, amelyen a Tiszántúli Református Egyházkerületért imádkozunk. Az alkalom, amelyre mindenkit várunk, szeretetvendégséggel zárul. A szeretetvendégségre sütemény- és üdítőfelajánlásokat szívesen fogadunk.
 • A felnőtt konfirmáció kedden 18 órától lesz. A felnőtt konfirmandusok fogadalomtételére advent 4. vasárnapján kerül sor.
 • Szerdán 10-kor várja Életadó körünk a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és gyermekeiket a parókiaudvar játszóterén, kedvezőtlen időjárás esetén a játszószobában.
 • Pénteken 15 órakor kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • Mátészalka Város Önkormányzata a Városi Advent 2019. ünnepségsorozat keretében ma délután, advent második vasárnapján 18.00 órára a Városháza előtti térre szeretettel hívja gyülekezetünk tagjait is. A program részleteit a kiadott hirdetésekben olvashatjuk.
 • December 17-én, kedden 17 órától adventi zenés áhítat lesz templomunkban, amelyen a rövid igehirdetést követően a Zenebarátok Kórusa szolgál. Mindenkit szeretettel várunk.
 • A felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órától gyermek-istentiszteletet tartunk az általános iskolások számára a gyülekezeti teremben, az óvodásoknak pedig a gyermekmegőrző foglalkozást biztosítunk a játszószobában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon
 • Kérjük, hogy aki még nem fizette be az idei egyházfenntartói járulékát, az elkövetkező hetekben pótolja.
 • A járulékot vasárnaponként az istentiszteletek előtt és után Szathmári Klárikánál is be lehet fizetni.
 • Az iratterjesztésben (a torony felőli kijáratnál) megvásárolhatók a Kálvin Kiadó jövő évi kiadványai, a 2020. évi bibliaolvasó kalauz, Képes Kálvin Kalendárium és egyéb hitmélyítő irodalom.

Az Évfolyamok Vasárnapja fenntartó-gyülekezeti program keretében szeretettel köszöntjük gyülekezetünkben a Kálvin János Református Általános Iskola 6. évfolyamának tanulóit, Sultészné Gyüre Enikő és Vadász Sándor osztályfőnököket, a felkészülésben segítő Pótorné Jäger Krisztina pedagógust, a kedves szülőket és családtagokat, valamint az iskola vezetőit, és dolgozóit. Isten áldja meg a hatodikosok szolgálatát, amelynek címe: Az evangélium útja.