• Hétfőn 17 órakor tartunk nőszövetségi órát a gyülekezeti teremben.
 • A Dalos Magyar Hitvallók Közösségének éneklő alkalma hétfőn 18 órától lesz.
 • Kedden 17 órakor kezdődik a bibliaóra.
 • Szerdán 10-kor várja Életadó körünk a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és gyermekeiket a játszószobába.
 • Pénteken 15 órakor kátéórára várjuk a konfirmandusokat.
 • A felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órától gyermek-istentiszteletet tartunk az általános iskolások számára a gyülekezeti teremben, az óvodásoknak pedig a gyermekmegőrző foglalkozást biztosítunk a játszószobában.
 • Egyetemes imahetünket január 20-25-ig tartjuk a város történelmi egyházaival közösen. Az imahét részleteit a jövő vasárnap hirdetjük.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon
 • Az iratterjesztésben (a torony felőli kijáratnál) megvásárolhatók a Kálvin Kiadó új kiadványai, a 2020. évi bibliaolvasó kalauz, Képes Kálvin Kalendárium és egyéb hitmélyítő irodalom.
 • A Kálvin János Református Általános Iskola a 2019/2020. tanévben is megrendezi SULIVÁRÓ foglalkozásait az iskolába készülődő óvodások számára, melyre nagy szeretettel hívjuk és várjuk az iskolánk iránt érdeklődő szülőket, gyerekeket. A leendő tanítókkal töltött játékos foglalkozások időpontjai: február 29. (szombat) 9:00, március 07. (szombat) 9:00, és március 13. (péntek) 16:30. A szülőket a foglalkozások ideje alatt előadásokra, beszélgetésre várjuk.
 • A NYITOTT KAPUK NAPJA március 24-én (kedden) lesz. Az óralátogatások során az érdeklődők betekinthetnek az iskola mindennapi munkájába.

Elhunyt:

 • Máté Árpád 75 évesen az Ifjúság térről. Temetése szerdán 13.30-kor lesz.
 • Dudás Györgyné Árvai Katalin tunyogmatolcsi lakos 63 éves korában. Temetése szerdán 15 órakor lesz.
 • Illés Ernőné Molnár Erzsébet 85 évesen a Báthory térről. Temetése Jándon lesz csütörtökön 13 órakor. Az elhunytban Baktiné Illés Éva, iskolánk igazgatója az édesanyját gyászolja.
 • Hutfleszné Varga Katalin, a Gépészeti Szakközépiskola Kollégiumának nevelőtanára és az Alapfokú Művészeti Iskola pedagógusa 59 évesen a József Attila utcából. Urnás búcsúztatása szombaton 11 órakor lesz.  Isten adjon gyászoló családoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által vigasztalást.

Az Évfolyamok Vasárnapja fenntartó-gyülekezeti program keretében szeretettel köszöntjük gyülekezetünkben a Kálvin János Református Általános Iskola 5. évfolyamának tagjait, osztályfőnökeiket, Pótorné Jäger Krisztina és Szép Tamás pedagógusokat, a felkészülésben segítő Fórizs Istvánné és a hangtechnikában segítő Vadász Sándor pedagógusokat, a gyermekek családtagjait, az iskola vezetőt és dolgozóit. Isten áldja meg szolgálatukat, amelynek címe: „Új esztendő virradott…”