• A lepramisszió vasárnapján (január 26.) gyűjtött perselypénzünkkel a református egyház lepramisszióját támogattuk. Köszönjük az adományokat! Isten áldja meg a lepramisszió szolgálatát!
 • Hétfőn fél 5-kor pedagógus bibliaóra lesz a Kálvin iskolában, amelyre szeretettel hívjuk az intézmény dolgozóit.
 • Hétfőn 18 órától a Szatmári Múzeumban kettős kiállítás nyílik, amelyre szeretettel várják az érdeklődőket.
 • Kedden 17 órakor kezdődik a bibliaóra.
 • Szerdán 10-kor várja Életadó körünk a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és gyermekeiket a játszószobába.
 • Pénteken 15 órakor kátéórára hívjuk a konfirmandusokat.
 • Mához egy hétre, február 9-én, az évfolyamok vasárnapja fenntartó-gyülekezeti programunk keretében a Kálvin János Református Általános Iskola 4. évfolyama lesz gyülekezetünk vendége. Isten áldja meg felkészülésüket és szolgálatukat!
 • A felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órától gyermek-istentiszteletet tartunk az általános iskolások számára a gyülekezeti teremben, az óvodásoknak pedig a gyermekmegőrző foglalkozást biztosítunk a játszószobában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon
 • A Kálvin János Református Általános Iskola a 2019/2020. tanévben is megrendezi SULIVÁRÓ foglalkozásait az iskolába készülődő óvodások számára, melyre nagy szeretettel hívjuk és várjuk az iskolánk iránt érdeklődő szülőket, gyerekeket. A leendő tanítókkal töltött játékos foglalkozások időpontjai: február 29. (szombat) 9:00, március 07. (szombat) 9:00, és március 13. (péntek) 16:30. A szülőket a foglalkozások ideje alatt előadásokra, beszélgetésre várjuk.
 • A NYITOTT KAPUK NAPJA március 24-én (kedden) lesz. Az óralátogatások során az érdeklődők betekinthetnek az iskola mindennapi munkájába.

A gyülekezet nevében köszönetet mondunk Néma Bertalan férfitestvérünknek, aki saját alkotásaival járult hozzá templomunk szépítéséhez. Az ő keze munkáját dicséri az Úrasztalán látható úrvacsorai készlet és réz virágcsokor, valamint a cinterem külső homlokzatára helyezett gyülekezeti- és Mátészalka címer, amelyeket az édesapja, néhai Néma Bertalan presbiter emlékére készített és adományozott az egyháznak. Életére és szeretteire Isten áldását kérjük!

Elhunyt:

 • Takács András, egykori Mátészalka, Zöldfa út 78. sz. alatti lakos 65 évesen a győrteleki idősek otthonából. Temetése hétfőn 13 órakor lesz. Isten adjon vigaszt a gyászoló családnak.