• Pedagógus bibliaóra lesz hétfőn fél 5-kor a Kálvin iskolában, amelyre szeretettel várjuk az intézmény dolgozóit.
 • Hétfőn 17 órakor nőszövetségi gyűlést tartunk a gyülekezeti teremben, amelyen a pénteki világimanapi rendezvényre készülnek fel a nőtestvérek.
 • Kedden 17 órakor kezdődik a bibliaóra.
 • Kedden 18 órakor szülői értekezletet tartunk a konfirmandusok szülei részére a gyülekezeti teremben. A konfirmáció április 5-én, virágvasárnap délelőtt 10 órakor lesz.
 • Szerdán 10-kor várja Életadó körünk a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és gyermekeiket a játszószobába.
 • Pénteken 15 órakor kátéórára hívjuk a konfirmandusokat.
 • Nőszövetségünk szervezésében, a kertvárosi és a baptista gyülekezetekkel közösen március 6-án, pénteken 17 órakor tartjuk szeretetvendégséggel egybekötött ökumenikus világimanapi rendezvényünket a gyülekezeti teremben, amelyre mindenkit szeretettel várunk! A rendezvényre édes-sós sütemény, üdítő és gyümölcs felajánlásokat elfogadunk, amelyeket fél 5-től lehet leadni a helyszínen!
 • Mához egy hétre, március 8-án, az évfolyamok vasárnapja fenntartó-gyülekezeti programunk keretében a Kálvin János Református Általános Iskola 3. évfolyama lesz gyülekezetünk vendége. Isten áldja meg felkészülésüket és szolgálatukat!
 • A felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órától gyermek-istentiszteletet tartunk az általános iskolások számára a gyülekezeti teremben, az óvodásoknak pedig gyermekmegőrző foglalkozást biztosítunk a játszószobában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon.
 • A Kálvin János Református Általános Iskola a 2019/2020. tanévben is megrendezi SULIVÁRÓ foglalkozásait az iskolába készülődő óvodások számára, melyre nagy szeretettel hívjuk és várjuk az iskolánk iránt érdeklődő szülőket, gyerekeket. A leendő tanítókkal töltött játékos foglalkozások időpontjai: március 07. (szombat) 9.00 és március 13. (péntek) 16.30. A szülőket a foglalkozások ideje alatt előadásokra, beszélgetésre várjuk.
 • A NYITOTT KAPUK NAPJA március 24-én (kedden) lesz. Az óralátogatások során az érdeklődők betekinthetnek az iskola mindennapi munkájába.

Eltemettük:

 • Lakatos Sándorné Somogyi Katalint 67 évesen az Alkotmány útról.

Elhunyt:

 • Tárkányi Józsefné Szabó Ilona 90 évesen a Dózsa György közből. Temetése kedden 13 órakor lesz. Az elhunytban Tárkányi József presbiter testvérünk az édesanyját gyászolja.
 • Somogyi Tamás 79 évesen a Hajdú utcából. Temetése szerdán fél 2-kor lesz.

Isten adjon vigaszt a gyászoló családoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által.

Böjt első vasárnapján az Úr szent asztalát megterítettük. A Jézus Krisztussal és egymással való közösségre szeretettel hívjuk testvéreinket. Fél 9-től a régi gyakorlat szerinti, 10 órától a kiskelyhes úrvacsorával élünk.