• Nőszövetségünk szervezésében, a Kossuth téri és kertvárosi református, valamint a baptista testvérekkel közösen március 6-án, pénteken 17 órakor tartottuk szeretetvendégséggel egybekötött ökumenikus világimanapi rendezvényünket, ahol a Zimbabwében élő keresztyénekért imádkoztunk interaktív, zenés istentisztelet keretében, megismerkedve országukkal. Adományainkkal (41.400 Ft) a dél-afrikai nyomornegyedekben élő családokat támogattuk az Evangélikus Külmisszió Egyesület közvetítésével.
 • Kedden 17 órakor kezdődik a bibliaóra.
 • Hétfőn 18 órától tartjuk a Dalos Magyar Hitvallók Közösségének éneklő alkalmát a gyülekezeti teremben.
 • Szerdán 10-kor várja Életadó körünk a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és gyermekeiket a játszószobába.
 • Csütörtökön 17 órától JÉZUSI ÉLETGYAKORLAT SZÜLŐKÉNT címmel Becseiné Kató Anikó pasztorálpiszhológus-lelkész tart előadást a Kálvin iskolában.
 • Az Igazgatótanács pénteken 14 órakor ülésezik a Kálvin iskolában.
 • Pénteken 15 órakor kátéórára hívjuk a konfirmandusokat.
 • Az 1848-as forradalom és szabadságharc 172. évfordulójának Városi Díszünnepségére mindenkit szeretettel hív Mátészalka Város Önkormányzata. Az ünnepség pénteken 18 órakor kezdődik a posta előtti Kálvin téren. A rendezvény rossz idő esetén a színházteremben lesz megtartva.
 • A konfirmáció mához 4 hétre, április 5-én, virágvasárnap délelőtt 10 órakor lesz.
 • A felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órától gyermek-istentiszteletet tartunk az általános iskolások számára a gyülekezeti teremben, az óvodásoknak pedig gyermekmegőrző foglalkozást biztosítunk a játszószobában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon.
 • A Kálvin János Református Általános Iskola a 2019/2020. tanévben is megrendezi SULIVÁRÓ foglalkozásait az iskolába készülődő óvodások számára, melyre nagy szeretettel hívjuk és várjuk az iskolánk iránt érdeklődő szülőket, gyerekeket. A leendő tanítókkal töltött játékos foglalkozások időpontjai: március 07. (szombat) 9.00 és március 13. (péntek) 17.00. A szülőket a foglalkozások ideje alatt előadásokra, beszélgetésre várjuk.
 • A NYITOTT KAPUK NAPJA március 24-én (kedden) lesz. Az óralátogatások során az érdeklődők betekinthetnek az iskola mindennapi munkájába.
 • A nemzetközi nőnap alkalmából szeretettel köszöntjük a nőtestvéreket. Életükre Isten áldását kérjük!

Eltemettük:

 • Tárkányi Józsefné Szabó Ilonát 90 évesen a Dózsa György közből. Az elhunytban Tárkányi József presbiter testvérünk az édesanyját gyászolja.
 • Somogyi Tamás nyugalmazott növényvédelmi főmérnököt 79 évesen a Hajdú utcából.

Isten adjon vigaszt a gyászoló családoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által.

Az évfolyamok vasárnapja fenntartó-gyülekezeti programunk keretében szeretettel köszöntjük a Kálvin János Református Általános Iskola 3. évfolyamának tanulóit, az osztályok osztályfőnökeit és pedagógusait: Bartháné Pető Mónikát, Görögné Mónus Anikót, Czomba Zoltánnét, Mónus Bélánét, Kovács-Tóth Szilviát és Patakiné Nagy Mariannt; az iskola vezetőit és dolgozóit, a gyerekek családtagjait.  Fogadjuk szeretettel a harmadik évfolyam szolgálatát, amelynek címe: Könyvek Könyve.