• Péntek délután zártkörű templomi ünnepség keretében elballagtak a Kálvin János Református Általános Iskola nyolcadikos tanulói. A Géberjéni Tagintézmény diákjai szombaton búcsúztak iskolájuktól. Továbbtanulásukra, életükre Isten oltalmazó szeretetét kérjük!
 • Megköszönve iskolánk dolgozóinak egész éves munkáját, valamint a gyülekezeti hitoktatók munkáját, a nyári szünidőre jó pihenést, testi-lelki feltöltődést kívánunk!
 • Egyházközségünk igazgatóválasztási folyamatának befejező részeként gyülekezetünk presbitériuma a nevelőtestület véleményezése és az Igazgatótanács személyi javaslata alapján a 2020. augusztus 1-jétől 2025. július 31-ig terjedő időszakra Farkas Jánost bízta meg a Kálvin János Református Általános Iskola intézményvezetői feladatainak ellátásával. Baktiné Illés Éva igazgatónő 19 éves, áldozatos munkáját megköszönve az új intézményvezető életére Isten áldását kérjük.
 • Tegnap kérték házasságukra Isten áldását templomunkban: Anda Zsolt mátészalkai és Gajdos Kitti nagydobosi lakosok. Isten áldja meg közös életüket!
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük: Dobai Anna Millát, Dobai Péter és Dombrády Debóra gyermekét a Széchenyi utcából. Keresztszülei: Kovács Gergő és Dobai Rebeka Petra. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjának és szeretteinek az életét!
 • A konfirmációi istentiszteletről készült videófelvétel és fotók átvehetők a gyülekezet gazdasági hivatalában.
 • Vasárnaponként 10 órakor tartunk istentiszteletet! Más gyülekezeti alkalmaink (bibliaóra, nőszövetség, énekkari próbák, stb.) a kormányzati enyhítő intézkedéseknek köszönhetően július 1-jétől szintén újra indulnak. Fokozott egymásra figyeléssel, a korábbi védelmi intézkedések betartásával mindenkit arra bátorítunk, hogy ha egészségi állapota engedi, lépjen ki a bezártságból, hogy újra átélhessük a közösségi élet, a valódi találkozások élményeit!
 • A gyermek-istentisztelet 10 órakor kezdődik a gyülekezeti teremben.
 • Szerdán 10-kor várja Életadó körünk a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és gyermekeiket a parókiaudvar játszóterére.
 • A lelkészi hivatalban munkanapokon 8.00-16.00 óráig van lehetőség személyes ügyintézésre.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel (Becseiné Kató Anikó: +36 30 683 9972).
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk és templomi hirdetések a refmateszalka.hu oldalon.

Eltemettük:

 • Rácz Zoltánt 44 évesen Csengersimából.

Isten adjon vigaszt a gyászoló családnak Szentlelke és a mi szeretetünk által.

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!