• Tegnap kérték házasságukra Isten áldását templomunkban Danka István és Görög Beatrix dömsödi, korábban mátészalkai lakosok. Közös életükre Isten áldását kérjük!
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük: – Morong Somát, Morong István és Tircsi Bernadett gyermekét a Váci Mihály utcából. Keresztszülei: Koroknay Imre és Morong Szilvia. – Angyal Pankát, Angyal Ádám és Nagy Dóra gyermekét az Alkotmány útról. Keresztszülei: Oláh Zsolt Attila, Angyal Adrienn, Nagy Dániel és Mester Mónika. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjainak és kedves szeretteiknek az életét!
 • Mához egy hétre, augusztus 23-án, vasárnap 10.00-kor Úrvacsorával egybekötött újkenyéri hálaadó istentiszteletet tartunk.
 • Az úrvacsorás ünnepi istentiszteletre készítő ünnepváró alkalmaink kedden, szerdán és pénteken 18 órakor kezdődnek a templomban.
 • A nagyhét miatt külön bibliaórát nem tartunk.
 • Szerdán 10-kor várja Életadó körünk a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és gyermekeiket a parókiaudvar játszóterére.
 • Augusztus 20-án csütörtökön 17 órától kezdődik a Szent István király és az új kenyér tiszteletére rendezett városi ünnepség a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ Szalkai László Termében. 18 órától a megújult Szalkai László tér átadására kerül sor. Az alkalomra mindenkit szeretettel vár Mátészalka Város Önkormányzata.
 • A felnőtt istentisztelettel egy időben, vasárnap 10 órától gyermek-istentiszteletet tartunk az általános iskolások számára a gyülekezeti teremben, az óvodásoknak pedig gyermekmegőrző foglalkozást biztosítunk a játszószobában.
 • Egyházközségünk presbitériuma céladakozást hirdetett parókiafelújításra. A munkálatok szeptember hónapban elkezdődnek. Erre a célra adakozni a gazdasági hivatalban lehet munkanapokon 8-16 óráig, illetve adományainkat a kijáratoknál található célperselyekbe lehet elhelyezni.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel (Becseiné Kató Anikó: +36 30 683 9972).
 • Gyülekezetünk regisztrált fogadó szervezetként folyamatosan lehetőséget biztosít középiskolás diákok önkéntes munkavégzésére. Szeretettel várjuk a jelentkező tanulókat.
 • Egyházmegyei Pihenőhét lesz Berekfürdőn a Megbékélés Házában szeptember 28. és október között. A részvételi díj személyenként 22.000.- Ft. Jelentkezni munkaidőben a Lelkészi Hivatalban lehet név, cím és telefonszám megadásával.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk és templomi hirdetések a refmateszalka.hu oldalon.

Eltemettük:

 • Szalai Andrásné Kasu Elvirát 66 évesen, Nyírcsaholy, Lókert utcából.

Elhunyt:

 • Halász Ferenc 46 évesen a Zöldfa útról. Temetése szerdán fél 3-kor lesz a görögkatolikus egyház szertartása szerint. Az elhunytban gyülekezetünk évek óta hűséges harangozója és takarítója, Halászné Nistor Anna Mária a férjét gyászolja.
 • Kovács Ferenc 83 évesen a Széchenyi utcából. Temetéséről a jövő héten történik intézkedés.

Emlékharang fog szólni:

 • ma délelőtt 11 órakor néhai Szécsi András halálának első évfordulóján. Elveszített kedvesükre fájó szívvel emlékeznek: felesége és gyermekei családjaikkal együtt.

Isten adjon vigaszt a gyászoló és emlékező családoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által.

 • Szeretettel köszöntjük a gyülekezet közösségében Losonczi Léna nyugalmazott pedagógust és hitoktatót, városunk köztiszteletben álló költőjét, akinek HIT-HARCOK címmel újabb verseskötete jelent meg. A könyv megjelenéséhez szívből gratulálunk! A kötet kereskedelmi forgalomban nem jelenik meg. Gyülekezetünk 10 példányt kapott ajándékba. Losonczi Léna testvérünk életére Isten gazdag áldását kérjük!

 Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!