• Pénteken 11.00 órától sajtónyilvános projektátadó zárórendezvényre került sor az iskola új tornacsarnokában. Vendégeink voltak többek között: Kovács Sándor országgyűlési képviselő, Dr. Adorján Gusztáv, a Tiszántúli Református Egyházkerület főgondnoka, Szalay Kont, a Szatmári Református Egyházmegye esperese, dr. Hanusi Péter polgármester, Torma Tamás alpolgármester és Fülöp István járási hivatalvezető. A fényképdokumentáció és a rendezvényen bemutatott projekt-kisfilm megtekinthető gyülekezetünk honlapján és közösségi oldalán. Az ünnepi alkalom felvételét a Mátészalka Televízió is sugározza.
 • Pénteken kérték házasságukra Isten áldását templomunkban: Puskás Attila és Bócz Tímea mátészalkai lakosok.
 • Tegnap kérték házasságukra Isten áldását templomunkban: Lőrincz Péter és Magos Emese debreceni, Fodor Gábor és Döller Zsuzsanna nyíregyházi, valamint Jakab Gergő győrteleki és Bende Barbara kocsordi lakosok. Isten áldja meg közös életüket!
 • Tegnap kereszteltük templomunkban családi istentisztelet keretében: – Szabó Marcelt, Szabó Rudolf és Becsei Erika gyermekét a Széchenyi sorról. Keresztszülei: Becsei Tibor, Natalia Rigao és Becsei Vivien.
 • A mai istentiszteleten kereszteltük: Moldován Dánielt, Moldován Krisztián és Győrfi Anikó gyermekét a Vágóhíd utcából. Keresztszülei: Moldován Norbert és Tóth Bettina. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjainak és kedves szeretteiknek az életét!
 • Hétfőn 18.00 órakor lesz a Dalos Magyar Hitvallók éneklő alkalma.
 • Kedden 17.00 órakor tartjuk a bibliaórát, amelyen levetítjük a megújult iskoláról készült projekt-kisfilmet, hogy azok a gyülekezeti tagjaink is megtekinthessék, akik nem rendelkeznek internet-hozzáféréssel.
 • Szerdán 00-kor Életadó körünk várja a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és gyermekeiket a parókiaudvar játszóterére, kedvezőtlen időjárás esetén a játszószobába.
 • A felnőtt istentisztelettel egy időben, vasárnap 10.00 órától gyermek-istentiszteletet tartunk az általános iskolások számára a gyülekezeti teremben, az óvodásoknak pedig gyermekmegőrző foglalkozást biztosítunk a játszószobában.
 • Egyházközségünk presbitériuma céladakozást hirdetett parókiafelújításra. A munkálatok ebben a hónapban elkezdődnek. Erre a célra adakozni munkanapokon 8-16 óráig a gazdasági hivatalban lehet, illetve adományainkat elhelyezhetjük a kijáratoknál található célperselyekbe is.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel (Becseiné Kató Anikó: +36 30 683 9972).
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések és a gyülekezeti eseményekről szóló híradások a refmateszalka.hu oldalon.

Eltemettük:

 • Erdős Jenő nyugalmazott kántor-tanítót, pedagógust, igazgatót, kórusalapítót és karnagyot, városunk köztiszteletben álló díszpolgárát életének 100. évében. Erdős Jenőről iskolánk tanévnyitóján is megemlékeztünk.

Elhunyt:

 • Korsós Imre 84 évesen a Kodály Zoltán utcából. Temetése szerdán 14 órakor lesz.
 • Győrfi Sándorné Koncz Margit 84 évesen a Szokolay útról. Temetése pénteken 14 órakor lesz.

Isten adjon vigaszt a gyászoló családoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által.

Mivel a koronavírus második hulláma a napi megbetegedések számának ugrásszerű emelkedését mutatja, ezért istentiszteleteinken kötelező a védőmaszk viselése és a bejáratoknál elhelyezett kézfertőtlenítő használata!!! Figyeljünk a másfél méteres távolság betartására is. Közvetlenül egymás mellett csak az egy háztartásban élők üljenek. Kerüljük a testi érintkezéssel járó üdvözlést!

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!