• Tegnap kérték házasságukra Isten áldását Simon Tibor és Imre Zsanett mátészalkai, valamint Nagy László és Novák Ildikó Viktória budapesti lakosok. Isten áldja meg közös életüket!
 • Tegnap kereszteltük családi istentisztelet keretében Józsa Tímeát, Józsa Csaba és dr. Józsa Ilona presbiterházaspár harmadik gyermekét a Fellegvár utcából. Keresztszülei: Szabó József és Szerencsi Éva. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjának és szeretteinek az életét!
 • Kedden 17.00 órakor tartjuk a bibliaórát.
 • Szerdán 10.00 órától Életadó körünk várja a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és gyermekeiket a parókiaudvar játszóterére, kedvezőtlen időjárás esetén a játszószobába.
 • Szerdán 13.00 órától lesz az Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálat munkatársainak szeptember havi, keresztyén életgyakorlatot segítő szakmai értekezlete.
 • Bár a Dalos Magyar Hitvallók éneklő alkalmai múlt hét óta szünetelnek, a kórus fennállásának 2. évfordulója alkalmából egy kis születésnapi ünneplésre hívjuk szeretettel a tagokat csütörtökön 18 órától a gyülekezeti terembe.
 • Pénteken délután fél 3-ra a Kossuth téri református templomba várjuk szeretettel a nyolcadikos fiúkat és lányokat konfirmációi felkészülésre. Még mindig van lehetőség a beiratkozásra.
 • Gyermek-istentiszteleti alkalmaink és gyermekmegőrző foglalkozásaink a vírusjárvány miatt átmeneti időre szünetelnek. A szüleikkel érkező gyermekeket szívesen látjuk a felnőtt-istentiszteleten. Amennyiben kérik, akkor a részvételt ugyanúgy igazoljuk, mintha gyermek-istentiszteleten lettek volna!
 • A templom és iskola sikeres megújulása után egyházközségünk presbitériuma céladakozást hirdetett parókiafelújításra. A munkálatok hamarosan elkezdődnek. Erre a célra adakozni munkanapokon 8-16 óráig a gazdasági hivatalban lehet, illetve adományainkat elhelyezhetjük a kijáratoknál található célperselyekbe is. Köszönjük az eddig érkezett adományokat!
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel (Becseiné Kató Anikó: +36 30 683 9972).
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések és a gyülekezeti eseményekről szóló híradások a refmateszalka.hu oldalon.

Eltemettük:

 • Kun Tamás Jánost 53 évesen a Széchenyi utcából.
 • Rideg Istvánné Barcsay Jolánt 85 évesen a Dózsa György utcából.

Isten adjon vigaszt a gyászoló családoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által.

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!