• Tegnap kérték házasságukra Isten áldását Kovács Balázs mátészalkai és Szmolka Tünde nyírcsaholyi lakosok. Az ifjú férjben néhai Kovács István mátészalkai lelkipásztor unokáját üdvözölhetjük. Isten áldja meg közös életüket!
 • Hétfőn 18 órától tartjuk a Dalos Magyar Hitvallók Közösségének éneklő alkalmát a gyülekezeti teremben.
 • Kedden 14 órától a Gazdasági Bizottság ülésezik a gyülekezeti terem tárgyalójában. 16.30-tól a Számvizsgáló Bizottság a Kálvin iskola 2019. költségvetési beszámolóját vizsgálja az intézmény gazdasági irodájában.
 • Kedden 17 órakor kezdődik a bibliaóra.
 • Szerdán 10-kor várja Életadó körünk a keresztyén családi életre törekvő kismamákat, anyukákat és gyermekeiket a játszószobába.
 • Szerdán 13 órától lesz az Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálat munkatársainak február havi, keresztyén életgyakorlatot segítő szakmai értekezlete a gyülekezeti teremben.
 • Szerdán 17 órától presbiteri gyűlést tartunk a gyülekezeti teremben, amelyről presbiter testvéreinket e-mailben értesítjük.
 • Mához egy hétre, böjt első vasárnapján úrvacsorai közösségben leszünk együtt. Fél 9-től a régi gyakorlat szerinti, 10 órától a kiskelyhes úrvacsorával élünk.
 • Úrvacsorai előkészítő alkalmainkat csütörtökön és pénteken 17 órától tartjuk a templomban.
 • Pénteken 15 órakor kátéórára hívjuk a konfirmandusokat.
 • A felnőtt istentisztelettel egy időben, 10 órától gyermek-istentiszteletet tartunk az általános iskolások számára a gyülekezeti teremben, az óvodásoknak pedig a gyermekmegőrző foglalkozást biztosítunk a játszószobában.
 • Gyülekezetünk tagjai számára egyéni-, pár- és család-lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető előzetes telefonos egyeztetéssel.
 • Honlapunkon megtalálhatók az elhangzott vasárnapi prédikációk, templomi hirdetések, valamint a gyülekezeti eseményekről szóló beszámolók a refmateszalka.hu oldalon
 • Nőszövetségünk szervezésében, a kertvárosi és a baptista gyülekezetekkel közösen március 6-án, pénteken 17 órakor tartjuk szeretetvendégséggel egybekötött ökumenikus világimanapi rendezvényünket a gyülekezeti teremben, amelyre mindenkit szeretettel várunk! (Kérjük a nőszövetség tagjait, hogy a cinterem felőli bejáraton menjenek majd ki, és ott vegyék át az ökumenikus világimanap anyagát.)
 • A Kálvin János Református Általános Iskola a 2019/2020. tanévben is megrendezi SULIVÁRÓ foglalkozásait az iskolába készülődő óvodások számára, melyre nagy szeretettel hívjuk és várjuk az iskolánk iránt érdeklődő szülőket, gyerekeket. A leendő tanítókkal töltött játékos foglalkozások időpontjai: február 29. (szombat) 9:00, március 07. (szombat) 9:00, és március 13. (péntek) 16:30. A szülőket a foglalkozások ideje alatt előadásokra, beszélgetésre várjuk.
 • A NYITOTT KAPUK NAPJA március 24-én (kedden) lesz. Az óralátogatások során az érdeklődők betekinthetnek az iskola mindennapi munkájába.

Eltemettük:

 • Fehér Jánost 50 évesen az Északi körútról,
 • Sebők Gézát 85 évesen a Zöldfa útról,
 • Dobos Lajost 64 évesen a Csokonai utcából.
 • Szilágyi Sándorné Sztojka Ilonát, a Polgármesteri Hivatal nyugalmazott népességnyilvántartási előadóját 82 évesen a Kölcsey térről.

Elhunyt:

 • Lakatos Sándorné Somogyi Katalin 67 évesen az Alkotmány útról. Temetése szerdán 14 órakor lesz.

Isten adjon vigaszt a gyászoló családoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által.