• A koronavírus-járvány miatt szüneteltetünk minden személyes találkozással járó alkalmat. Az istentiszteleteket felvételről hallgathatjuk meg. A Zsinat Elnökségi Tanácsának döntése alapján a legközelebbi személyes jelenléttel tartott istentisztelet mához 2 hétre, május 2-án Ezen a vasárnapon kerül sor Vígh Tamás segédlelkész vizsgaistentiszteletére is.
 • A nyolcadikosok konfirmációi felkészítése digitális oktatás keretében történik.
 • Hivatali ügyintézésre 8.00-16.00-ig van lehetőség a gazdasági hivatalban.
 • Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálatunk 10 éve áll rendelkezésére azoknak, akiknek segítségre van szükségük ahhoz, hogy a saját lakókörnyezetükben az önálló életvitelt fenntarthassák. A széleskörű gondoskodás személyre szabottan és kedvező áron történik. Az igénylők a jelen helyzetben egyszerűsített eljárással kerülnek gondozásba Érdeklődni a szolgáltatásvezetőnél, Bohán Imrénénél lehet (06 44 311-022, vagy +36 30 698-6007).
 • Telefonos lelkigondozás folyamatosan igénybe vehető gyülekezetünk tagjai számára, munkatársainknak pedig telefonon vagy emailen történő konzultációt biztosítunk (+36 30 683 9972, ani1117@gmail.com).
 • Igehirdetéseink elérhetők honlapunkon, a refmateszalka.hu weboldalon, illetve egyházközségünk Facebook oldalán.
 • Iskolánk eseményeiről, a tehetséges gyermekek versenyeredményeiről, valamint a jövőbeni szakmai fejlesztésekről a refkalvin.hu oldalon tájékozódhatnak. A beiratkozásra április 15-én és 16-án került sor. Iskolánkba és tagintézményébe az őszi új tanévre 60 elsős gyermek iratkozott be. Köszönjük a szülők bizalmát, akik gyermekeik neveléséhez iskolánkat választották!
 • parókiafelújítás nyáron belső festéssel és külső hőszigeteléssel folytatódik, amelyre szeretettel fogadunk adományokat.
 • Amennyiben a kormányzati intézkedések lehetővé teszik, Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálatunk munkatársainak keresztyén életgyakorlatot segítő szakmai értekezletét április 27-én (kedden) 13.00-kor

Eltemettük:

 • Vas Jánosné Bécsi Ilonát 76 évesen az Alkotmány útról,
 • özv. Mándi Pálné Szilágyi Zsuzsannát 87 évesen a Dózsa György utcából.

Elhunyt:

 • Kovács Lajos, gyülekezetünk egykori presbitere 76 évesen az Almáskert utcából. Temetése április 21-én (szerdán) 11 órakor lesz. Isten adjon vigaszt a gyászoló családoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által.

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!

Becsei Miklós és Becseiné Kató Anikó lelkész,
Vígh Tamás és Vígh Eszter segédlelkész