• Ma 11 órakor családi istentisztelet keretében kereszteljük Bede Hannát a Szamos utcából.
 • Az évtizedek óta interaktívan működő, keddenként 18 órakor a templomban tartott bibliaóránk nyitva áll a közös bibliatanulmányozásra vágyó gyülekezeti tagjaink előtt.
 • Életadó Körünk szerdán 10 órakor várja a keresztyén életgyakorlatra törekvő kismamákat gyermekeikkel együtt a parókiaudvar játszóterén.
 • Július 22-én csütörtökön 20 órakor folytatódik az Udvarias Esték rendezvénysorozat a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház belső udvarán. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a rendezők!
 • Pénteken 16 órától ifjúsági órát tartunk a konfirmált fiatalok számára a filagóriában.
 • A szükséges felkészülési időre tekintettel hirdetjük, hogy augusztus 2-án hétfőn 17 órától keresztyén költészeti délutánt tartunk a templomban, ahol mindenki felolvashat egy-két számára kedves verset, s megoszthatja az azzal kapcsolatos élményeit és gondolatait (saját vers is lehet).
 • Háromnapos gyülekezeti buszkirándulást szervezünk az erdélyi Torockó térségébe augusztus 6-8-ig. A részletek megtalálhatók közösségi oldalainkon és a hirdetőtábláinkon.
 • Augusztus hónap folyamán ismét megrendezzük a már hagyománnyá vált Szépkorúak Kincseit bemutató kiállítást, amelynek áhítattal, kiskoncerttel és szeretetvendégséggel egybekötött megnyitóján találkozhatnak az érdeklődők az alkotókkal. A részletekkel később jelentkezünk.
 • Gyülekezeti Színjátszó Kört indítunk szeptembertől kétheti rendszerességgel, szerda délutánonként 17 órától, korhatár nélkül Alkalmanként egy-egy bibliai történetet dolgozunk fel; a szereplők bőrébe bújva, a történetet eljátszva fejtegetjük a benne rejlő szent titkokat, isteni üzeneteket. A részvételhez előképzettség nem szükséges. (A szintén kéthetenként, ugyanebben az időben tartott Gyászolók Körével ez természetesen nem ütközik: egyik héten az egyik, másik héten a másik rétegalkalomra kerül sor).

Szeretettel hívunk mindenkit baráti közösségeinkbe és rendezvényeinkre!

 • Gazdasági hivatalunk hétköznapokon 8-16 óráig tart nyitva.
 • A magas színvonalú ápolást és gondozást biztosító Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat szeretettel ajánljuk mindazoknak, akiknek segítségre van szükségük az önálló életvitelük saját otthonukban való fenntartásához. (Információ: Bohán Imréné: 06 44 311-022, +36 30 698 6007).
 • Lelkigondozás és szakmai konzultáció folyamatosan igénybe vehető gyülekezeti tagjaink és munkatársaink számára előzetes telefonos egyeztetéssel (Becseiné Kató Anikó: +36 30 683 9972).
 • Igehirdetéseink elérhetők refmateszalka.hu weboldalon, és egyházközségünk Facebook oldalán.
 • Örömmel adunk hírt arról, hogy befejeződött a parókia belső festése is, egy kevés kültéri burkolási munkálat van még hátra.
 • Ismételten köszönetet mondunk iskolánk karbantartóinak – köztük Balogh Ferenc gondnokunknak – akik a játszótér felújítását követően a parókiaudvart és templomkertet elválasztó kerítést is megépítették.
 • Hálás szívvel köszönünk minden beérkezett adományt a gyülekezeti önerőből finanszírozott, teljes körű parókiafelújításra!
 • Igehirdetőként a mai napon búcsúzott Vígh Eszter segédlelkész, akinek hallgassuk szeretettel rövid bizonyságtételét!
 • Vígh Tamás búcsúszolgálatát a jövő vasárnap hallgathatjuk meg.

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!

Becsei Miklós és Becseiné Kató Anikó lelkész,
Vígh Tamás és Vígh Eszter segédlelkész