• Csütörtökön délután közösségépítő munkatársi alkalmat tartottunk a lelkészi és gazdasági hivatal dolgozóinak.
 • Nőszövetségünk szeretettel várja lelkigondozói közösségébe a változásokkal küzdő nőtestvéreket hétfőn 17 órától a filagóriában.
 • Hétfőn 18 órától lesz a Dalos Magyar Hitvallók éneklő alkalma a templomban, amelyen a kórus szívesen lát olyan új tagokat, akik szabadidejükben énekelni vágynak (előképzettség nem szükséges).
 • A közös bibliatanulmányozásra vágyó gyülekezeti tagjainknak tartott interaktív bibliaóránk kedden 18 órakor kezdődik a templomban.
 • Életadó Körünk szerdán 10 órakor várja a kismamákat gyermekeikkel együtt a parókiaudvar játszóterén és a játszószobában.
 • Szerető együttérzéssel hívjuk gyászt hordozó testvéreinket a Gyászolók Körébe szerdán 17 órakor. Hisszük, hogy könnyebbül a teher, ha közösen hordozzuk, s a hasonló helyzetben lévő társak közösségében könnyebb megtalálni a továbblépés útjait is. Az alkalmat a tóparton tartjuk.
 • Csütörtökön 20 órakor folytatódik a színvonalas művészeti élményt és kellemes felüdülést nyújtó Udvarias Esték rendezvénysorozat a Szentpétery Zsigmond Kulturális Központ és Színház belső udvarán. Kapcsolódjunk vissza városunk pezsgő kulturális életébe is!
 • A pénteken 17 órától tartott ifjúsági órán a szemléletformáló beszélgetések mellett a fiatalok életkérdéseit feldolgozó játékokkal és közös kirándulásokkal várjuk a konfirmáltakat. Továbbítsuk ezt a lehetőséget ifjú családtagjaink és ismerőseink felé!
 • Mához két hétre, augusztus 22-én a 10 órakor kezdődő ünnepi istentiszteleten terítjük meg az Úr szent asztalát az újkenyéri hálaadás jegyében.
 • A házi segítségnyújtó szolgálatunk gondozásában lévő Szépkorúaknak a gyülekezeti tagjainkkal való generációközi találkozóját egy koraőszi időpontban fogjuk megtartani.
 • Gyülekezeti Színjátszó Kört indítunk szeptembertől kétheti rendszerességgel, korhatár nélkül. Alkalmanként egy-egy bibliai történetet dolgozunk fel; a szereplők bőrébe bújva, a történetet eljátszva fejtegetjük a benne rejlő szent titkokat, isteni üzeneteket.
 • Szeptembertől újraindítjuk a Páros Kört is, a már ismert jelmondat fényében: „Ami jó az lehet még jobb!” A keresztény szemléletű párkapcsolatfejlesztésre szeretettel várjuk majd a házaspárokat, élettársi kapcsolatban élőket és a házasulandókat is. Az alkalom idejére gyermekmegőrzést biztosítani fogunk!

Csatlakozzunk baráti közösségeinkbe és vegyünk részt rendezvényeinken, amíg tehetjük!

 • Gazdasági hivatalunk hétköznapokon 8-16 óráig tart nyitva.
 • Szeretettel ajánljuk magas színvonalú ápolást és gondozást biztosító Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat azoknak, akiknek segítségre van szükségük az önálló életvitelük saját otthonukban való fenntartásához. (Információ: Bohán Imréné: 06 44 311-022, +36 30 698 6007).
 • Lelkigondozás és szakmai konzultáció folyamatosan igénybe vehető gyülekezeti tagjaink és munkatársaink számára előzetes telefonos egyeztetéssel (Becseiné Kató Anikó: +36 30 683 9972).
 • Igehirdetéseink elérhetők refmateszalka.hu weboldalon, és egyházközségünk Facebook oldalán. A templomi hirdetéseket nyomtatott formában megkapjuk az istentisztelet végén.

 

 • Emlékharang fog szólni az istentiszteletet követően, amely Gézcy Tihamérné Ördög Katalin halálát adja hírül. Az egykori mátészalkai lelkipásztor özvegye 92 évesen hunyt el. Temetése augusztus 13-án, pénteken 12.30-kor lesz a Debreceni Köztemető 1.sz. ravatalozójában.

Isten adjon vigasztalást a gyászoló családtagoknak Szentlelke és a mi szeretünk által!

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!

Becsei Miklós és Becseiné Kató Anikó lelkészek