• Pénteken családi istentisztelet keretében kereszteltük: Kelemen Antal Zsoltot, Kelemen Antal és Bulyáki Bettina gyermekét a Kossuth utcából. Keresztszülei: Bulyáki Gergő Zsolt, Vasas Brigitta, Kelemen Kinga, Kelemen Noémi és Marsó Julianna.
 • Szombaton kérték házasságukra Isten áldását Rádi Gergő Róbert és Babik Petra mátészalkai lakosok. Isten áldja meg közös életüket!
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük: – Pető Hannát, Pető Zsolt és Garaj Vivien gyermekét a Bajcsy utcából. Keresztszülei: Schmilig Zoltán és Garaj Flóra. – Szabó Áron Attilát, Szabó Attila és Biró Katalin gyermekét Ököritófülpösről. Keresztszülei: Biró Zoltán Tamás, Kenyeres Gabriella és Szabó Andrea. – Biró Zoltán Andrást, Biró Zoltán Tamás és Kenyeres Gabriella gyermekét Nyírcsaholyból. Keresztszülei: Kenyeres Attila és Győrfi Erzsébet, Szabó Attila és Biró Katalin.
 • Az újkenyéri hálaadást megelőző ünnepelőkészítő istentiszteleteink kedden, szerdán és csütörtökön 18 órakor kezdődnek a templomban. Emiatt a héten bibliaórát nem tartunk.
 • Életadó Körünk szerdán 10 órakor várja a keresztyén életvitelre törekvő kismamákat gyermekeikkel együtt a parókiaudvar játszóterén és a játszószobában.
 • Augusztus 20-án, pénteken az ünnepi rendezvényekre tekintettel ifjúsági óra nem lesz.
 • Mához egy hétre, augusztus 22-én a 10 órakor kezdődő ünnepi istentiszteletünkön megterítjük az Úr szent asztalát az újkenyéri hálaadás jegyében.
 • A Dalos Magyar Hitvallók soron következő éneklő alkalma augusztus 23-án, hétfőn 18 órától A Gyászolók Köre legközelebb augusztus 25-én, szerdán 17-kor találkozik.
 • Kérdőíves gyülekezeti közvéleménykutatásra készülünk a jelenleg is folyó és a közeljövőben tervezett rétegalkalmainkat és rendezvényeinket illetően. Az e hónap utolsó vasárnapjától a templomi istentiszteletek végén kiosztott kérdőíveket hazavihetjük és átgondolt kitöltés után visszahozva név nélkül bedobhatjuk majd a templomban és a gazdasági hivatalban elhelyezett gyűjtődobozokba. Kérünk mindenkit, hogy segítse véleményével a valós igények feltárását, hogy gyülekezetépítő munkánkat hasznosan, és a lehető leghatékonyabban végezhessük. Együttműködésüket előre is köszönjük!
 • Egyházmegyei pihenőhét lesz szeptember 27-től október 1-ig (hétfőtől-péntekig) Berekfürdőn a Megbékélés Házában. Részvételi díj: 22.000 Ft, amelyet átutalással kell befizetni a Szatmári Református Egyházmegye számlaszámára (10700402-68826770-51100005, közlemény: Berekfürdő 2021.) Jelentkezni szeptember 15-ig lehet a gazdasági hivatalban név, lakcím és a születési dátum megadásával.
 • Gazdasági hivatalunk és szociális irodánk hétköznapokon 8-tól 16 óráig tart nyitva.
 • Szeretettel ajánljuk magas színvonalon működő Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akiknek segítségre van szüksége az önálló életvitelük saját otthonukban való fenntartásához. (Információ: Bohán Imréné: +36 30 698 6007).
 • Lelkigondozás és szakmai konzultáció folyamatosan igénybe vehető gyülekezeti tagjaink és munkatársaink számára (Becseiné Kató Anikó: +36 30 683 9972).
 • Igehirdetéseink elérhetők refmateszalka.hu weboldalon, és egyházközségünk Facebook oldalán. A templomi hirdetéseket nyomtatott formában megkapjuk az istentisztelet végén.
 • Eltemették: Gézcy Tihamérné Ördög Katalint, az egykori mátészalkai lelkipásztor özvegyét 92 évesen az elmúlt pénteken Isten adjon vigasztalást a gyászoló családtagoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által!

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!

Becsei Miklós és Becseiné Kató Anikó lelkészek