• Szombaton kérték házasságukra Isten áldását Koroknay Zoltán és Tősér Edina mátészalkai lakosok. Isten áldja meg közös életüket!
 • Ma délben kereszteljük családi istentisztelet keretében: Hermann Lénát, Hermann Csaba és dr. Hermann-Néma Ágnes második gyermekét Mosonmagyaróvárról. Keresztszülei: Winkler Dénes és Martinelli Diána. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjának és szeretteinek az életét!
 • A Dalos Magyar Hitvallók éneklő alkalma hétfőn 18 órától
 • Kedden 13 órakor tartjuk Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálatunk munkatársainak a keresztyén életgyakorlatot és szakmai fejlődést elősegítő augusztus havi értekezletét.
 • A közös bibliatanulmányozásra vágyó gyülekezeti tagjainknak tartott interaktív bibliaóránk kedden 18 órakor kezdődik a templomban.
 • Életadó Körünk szerdán 10 órakor várja a kismamákat gyermekeikkel együtt a parókiaudvar játszóterén és a játszószobában.
 • A Gyászolók Köre szintén szerdán, 17-kor találkozik.
 • Gazdag programkínálattal, színvonalas rendezvényekkel augusztus 26-28-ig, csütörtöktől-szombatig kerülnek megrendezésre a Fényes Napok Mátészalkán. Bátorítunk mindenkit a programokon való részvételre. Ifjúsági órát emiatt pénteken nem tartunk.
 • Kérdőíves gyülekezeti közvéleménykutatásra készülünk a jelenleg is folyó és a közeljövőben tervezett rétegalkalmainkat és rendezvényeinket illetően. Az e hónap utolsó vasárnapjától a templomi istentiszteletek végén kiosztott kérdőíveket hazavihetjük és átgondolt kitöltés után visszahozva név nélkül bedobhatjuk majd a templomban és a gazdasági hivatalban elhelyezett gyűjtődobozokba. Kérünk mindenkit, hogy segítse véleményével a valós igények feltárását, hogy gyülekezetépítő munkánkat hasznosan, és a lehető leghatékonyabban végezhessük. Együttműködésüket előre is köszönjük!
 • Egyházmegyei pihenőhét lesz szeptember 27-től október 1-ig (hétfőtől-péntekig) Berekfürdőn a Megbékélés Házában. Részvételi díj: 22.000 Ft, amelyet átutalással kell befizetni a Szatmári Református Egyházmegye számlaszámára (10700402-68826770-51100005, közlemény:Berekfürdő 2021.) Jelentkezni szeptember 15-ig lehet a gazdasági hivatalban név, lakcím és a születési dátum megadásával.
 • Gazdasági hivatalunk és szociális irodánk hétköznapokon 8-tól 16 óráig tart nyitva.
 • Szeretettel ajánljuk magas színvonalon működő Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akiknek segítségre van szüksége az önálló életvitelük saját otthonukban való fenntartásához. (Információ: Bohán Imréné: +36 30 698 6007).
 • Lelkigondozás és szakmai konzultáció folyamatosan igénybe vehető gyülekezeti tagjaink és munkatársaink számára (Becseiné Kató Anikó: +36 30 683 9972).
 • Igehirdetéseink és templomi hirdetéseink elérhetők a huweboldalon és a Kossuth téri Református Egyházközség Facebook oldalán.
 • Örömmel adjuk hírül, hogy a városi ünnepség keretében Mátészalka Város Érdemes Pedagógusa címmel tüntették ki Nagyné Konyeczki Ilonát, a Kálvin János Református Általános Iskola pedagógusát. Szép elismeréséhez gratulálunk, életére, szeretteire és további munkájára Isten áldását kérjük!

Eltemettük:

 • Kovács Mihályné Kádár Máriát 67 évesen az Alkotmány útról. Isten adjon vigasztalást a gyászoló családtagoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által!

 

István király és a magyar államalapítás emlékére, valamint az újkenyéri hálaadás jegyében megterítettük az Úr szent asztalát. A Jézus Krisztussal való közösségre és szent vendégségre mindenkit szeretettel várunk.

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!

Becsei Miklós és Becseiné Kató Anikó lelkészek