• Tegnap Felsőzsolcán került sor a református köznevelési intézmények országos tanévnyitó ünnepségére, amelyen iskolánkat és gyülekezetünket Farkas János igazgató és Becsei Miklós lelkipásztor képviselték.
 • A közös bibliatanulmányozásra vágyó gyülekezeti tagjainknak tartott interaktív bibliaóránk kedden 18 órakor lesz a templomban.
 • Szeptember 1-jén megnyitják kapuikat városunk köznevelési intézményei, elindul a hagyományos, jelenléti oktatás. A Kálvin János Református Általános Iskola zárt körű tanévnyitója, amelyen az iskola diákjai és dolgozói mellett csak az elsősök szülei vesznek részt, szerdán reggel 8 órakor kezdődik. Az új tanévre Isten áldását kérjük!
 • A keresztyén gyermeknevelést segítő Életadó Kört minden szerdán 10 órakor tartjuk az édesanyáknak és kisgyermekeiknek a parókiaudvar játszóterén vagy a játszószobában.
 • Az ifjúsági óra szeptembertől péntekenként 18 órakor kezdődik, ahová 12 éves kortól várjuk a fiatalokat.
 • A Dalos Magyar Hitvallók következő éneklő alkalma szeptember 6-án, hétfőn 18 órakor lesz, a Gyászolók Köre legközelebb szeptember 8-án, szerdán 17 órakor találkozik.
 • Kérdőíves gyülekezeti közvéleménykutatást végzünk a jelenleg folyó, s a közeljövőben tervezett rétegalkalmainkat és rendezvényeinket illetően. Az istentiszteletek végén kiosztott kérdőíveket hazavihetjük és átgondolt kitöltés után visszahozva név nélkül bedobhatjuk majd a templomban és a gazdasági hivatalban elhelyezett gyűjtődobozokba. Kérünk mindenkit, hogy segítse véleményével a valós igények feltárását, hogy gyülekezetépítő munkánkat hasznosan, a lehető leghatékonyabban végezhessük. Együttműködésüket előre is köszönjük!
 • Szeptember 11-én Nagyecseden 11. alkalommal kerül megrendezésre a Szatmár Határok Nélkül református találkozó. Gazdag programkínálatát a kiadott hirdetések hátoldalán olvashatjuk.
 • Egyházmegyei pihenőhét lesz szeptember 27-től október 1-ig (hétfőtől-péntekig) Berekfürdőn a Megbékélés Házában. Részvételi díj: 22.000 Ft, amelyet átutalással kell befizetni a Szatmári Református Egyházmegye számlaszámára (10700402-68826770-51100005, közlemény:Berekfürdő 2021.) Jelentkezni szeptember 15-ig lehet a gazdasági hivatalban név, lakcím és a születési dátum megadásával.
 • Gazdasági hivatalunk és szociális irodánk hétköznapokon 8-tól 16 óráig tart nyitva.
 • Szeretettel ajánljuk magas színvonalon működő Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akiknek segítségre van szüksége az önálló életvitelük saját otthonukban való fenntartásához. (Információ: Bohán Imréné: +36 30 698 6007).
 • Lelkigondozás és szakmai konzultáció folyamatosan igénybe vehető gyülekezeti tagjaink és munkatársaink számára (Becseiné Kató Anikó: +36 30 683 9972).
 • Igehirdetéseink elérhetők refmateszalka.hu weboldalon, és egyházközségünk Facebook oldalán.

Eltemettük:

 • Kovács Józsefné Nemes Magdolnát, a Városi Bíróság egykori irodaigazgatóját 85 évesen a Balassi utcából,
 • Székely Zsolt Attila vendéglátóipari vállalkozót 40 évesen a Zöldfa útról. Isten adjon vigasztalást a gyászoló családtagoknak Szentlelke és a mi szeretetünk által! 

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!

Becsei Miklós és Becseiné Kató Anikó lelkészek