• Mai istentiszteletünkön kereszteltük Kovács Katát, Kovács Gábor és Balogh Katalin gyermekét a Bercsényi utcából. Keresztszülei: Osváth Gábor és Osváth Zsanett. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjának és szeretteinek az életét!
 • A Dalos Magyar Hitvallók éneklő alkalma hétfőn 18 órakor lesz.
 • A közös bibliatanulmányozásra vágyó gyülekezeti tagjainknak tartott interaktív bibliaóra kedden 18 órakor kezdődik a gyülekezeti teremben.
 • Szintén kedden 18 órától presbiteri gyűlést tartunk a templomban, amelyről presbitereinket külön meghívóval is értesítettük.
 • A keresztyén gyermeknevelést segítő Életadó Kört szerdán 10 órakor tartjuk az édesanyáknak és kisgyermekeiknek a parókiaudvar játszóterén vagy a játszószobában.
 • A Gyászolók Köre szerdán 17 órakor találkozik.
 • Pénteken (szeptember 10.) lesz a konfirmációi beiratkozás gyülekezetünkben. Délután fél 3-ra a Kossuth téri református templomba várjuk szeretettel a nyolcadikos fiúkat és lányokat, lehetőleg az egyik szülővel együtt.
 • Az ifjúsági óra pénteken 18 órakor kezdődik, ahová 12 éves kortól várjuk a fiatalokat.
 • Szombaton 11. alkalommal kerül megrendezésre Nagyecseden a Szatmár Határok Nélkül református találkozó. Gazdag programkínálatát a kiadott hirdetések hátoldalán olvashatjuk. A részvételi szándékot a gazdasági hivatalban kedd délig kérjük jelezni névvel és telefonszámmal.
 • Egyházmegyei pihenőhét lesz szeptember 27-től október 1-ig (hétfőtől-péntekig) Berekfürdőn a Megbékélés Házában. Részvételi díj: 22.000 Ft, amelyet átutalással kell befizetni a Szatmári Református Egyházmegye számlaszámára (10700402-68826770-51100005, közlemény: Berekfürdő 2021.)

Jelentkezni szeptember 15-ig lehet a gazdasági hivatalban név, lakcím és a születési dátum megadásával.

 • Kérdőíves gyülekezeti közvéleménykutatást végzünk a jelenleg folyó, s a közeljövőben tervezett rétegalkalmainkat és rendezvényeinket illetően. Az istentiszteletek végén kiosztott kérdőíveket hazavihetjük és átgondolt kitöltés után visszahozva név nélkül bedobhatjuk majd a templomban és a gazdasági hivatalban elhelyezett gyűjtődobozokba. Kérünk mindenkit, hogy segítse véleményével a valós igények feltárását, hogy gyülekezetépítő munkánkat hasznosan, a lehető leghatékonyabban végezhessük. Együttműködésüket előre is köszönjük!
 • Gazdasági hivatalunk és szociális irodánk hétköznapokon 8-tól 16 óráig tart nyitva.
 • Szeretettel ajánljuk magas színvonalon működő Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akiknek segítségre van szüksége az önálló életvitelük saját otthonukban való fenntartásához. (Információ: Bohán Imréné: +36 30 698 6007).
 • Lelkigondozás és szakmai konzultáció folyamatosan igénybe vehető gyülekezeti tagjaink és munkatársaink számára (Becseiné Kató Anikó: +36 30 683 9972).
 • Igehirdetéseink elérhetők refmateszalka.hu weboldalon, és a Kossuth téri Református Egyházközség Facebook oldalán.
 • A nábrádi gyülekezet ma délután 15 órakor ünnepi istentisztelet keretében ad hálát megújult épületeiért. A gyülekezet életére Isten áldását kérjük.

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!

Becsei Miklós és Becseiné Kató Anikó lelkészek