• A magyarországi keresztyének 2021-ben szeptember 26. és október 3. között ünnepelték a teremtés hetét. Ezzel a kezdeményezéssel a teremtett világ védelmére és az emberi felelősségvállalás fontosságára hívták fel a figyelmet. A teremtés hete üzeneteivel a múlt héten a Kálvin iskola reggeli csendes percei keretében foglalkoztunk. Az elhangzott gondolatok továbbra meghallgathatók a gyülekezet és az iskola Facebook oldalán.
 • A közös bibliatanulmányozást kedvelő gyülekezeti tagjainknak tartott interaktív bibliaóra kedden 17 órakor kezdődik a gyülekezeti teremben.
 • A Kertvárosi Református Egyházközség kedd este fél 7-től az északi templomban ünnepi istentisztelet keretében ad hálát a Csemetekert Református Óvoda elindulásáért. Az ünnepi istentiszteleten Dr. Fekete Károly püspök hirdeti az igét.
 • A keresztyén gyermeknevelést segítő Életadó Kört szerdán 10 órakor tartjuk az édesanyáknak és kisgyermekeiknek a parókiaudvar játszóterén vagy a játszószobában.
 • Pénteken 14.30-kor kezdődik a kátéóra.
 • Az ifjúsági óra pénteken 18 órakor lesz, ahová 12 éves kortól várjuk a fiatalokat.
 • Vasárnaponként 10 órától gyermek-istentiszteletet tartunk a gyülekezeti teremben, ahová szeretettel várjuk a gyermekeket.
 • Az októberi nőszövetségi gyűlés október 11-én (holnaphoz egy hétre), hétfőn 16.30-kor lesz.
 • Október 1-jén volt 3 éves a Dalos Magyar Hitvallók közössége. Az ünnepléssel egybekötött következő alkalom lelkésztovábbképzés miatt egy héttel később, október 11-én hétfőn 18 órakor lesz.
 • A Gyászolók Köre szintén a lelkésztovábbképzés miatt október 13-én szerdán 17 órakor lesz.
 • Gazdasági hivatalunk és szociális irodánk hétköznapokon 8-tól 16 óráig tart nyitva.
 • Szeretettel ajánljuk Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akiknek segítségre van szüksége az önálló életvitelük saját otthonukban való fenntartásához. (Információ: Bohán Imréné: +36 30 698 6007).
 • Lelkigondozás és szakmai konzultáció folyamatosan igénybe vehető gyülekezeti tagjaink és munkatársaink számára (Becseiné Kató Anikó: +36 30 683 9972).
 • Igehirdetéseink és templomi hirdetéseink elérhetők refmateszalka.hu weboldalon, és a Kossuth téri Református Egyházközség Facebook oldalán.
 • Az Évfolyamok Vasárnapja programunk keretében szeretettel köszöntjük a Kálvin János Református Általános Iskola évfolyamának tanulóit, osztályfőnökeiket Sultészné Gyüre Enikő és Vadász Sándor Zoltán pedagógusokat, az iskola vezetőit, dolgozóit és a nyolcadikosok családtagjait. Isten áldja meg tanulóink szolgálatát.

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!

Becsei Miklós és Becseiné Kató Anikó lelkészek