• Pénteken bográcsozással, szeretetvendégséggel, sok játékkal és beszélgetéssel egybekötött Családi Napnak adott helyet a parókiaudvar és a gyülekezeti ház, amelyen általános iskolánk  4. b osztályának tanulói, pedagógusai és a gyermekek családtagjai tölthettek együtt egy csodálatos, mozgalmas délutánt. Köszönetet mondunk a lelkes szülőknek, valamint iskolánk és egyházközségünk munkatársainak a segítőkész együttműködésért.
 • Mai istentiszteletünkön kereszteltük – Tinka Tamást, Tinka Tamás és Pásztor Renáta gyermekét a Dózsa György útról. Keresztszülei: Tinka Roland és Kondor Bernadett, – Grabovszky Lottit, Grabovszky Botond és Kósa Adrienn gyermekét az Árpád utcából. Keresztszülei: Filep Lajos és Bokor Kinga. Isten áldja meg gyülekezetünk legifjabb tagjainak és szeretteiknek az életét!
 • A Dalos Magyar Hitvallók közössége hétfőn 18 órakor találkozik.
 • A közös bibliatanulmányozást kedvelő gyülekezeti tagjainknak tartott interaktív bibliaóra kedden 17 órakor kezdődik a gyülekezeti teremben.
 • A keresztyén gyermeknevelést segítő Életadó Kört szerdán 10 órakor tartjuk az édesanyáknak és kisgyermekeiknek a parókiaudvar játszóterén vagy a játszószobában.
 • A Gyászoló Köre szerdán 17 órakor lesz.
 • Pénteken 14.30-kor kezdődik a kátéóra.
 • Az ifjúsági óra pénteken 18 órakor lesz, ahová 12 éves kortól várjuk a fiatalokat.
 • Vasárnaponként 10 órától gyermek-istentiszteletet tartunk a gyülekezeti teremben, ahová szeretettel várjuk a gyermekeket.
 • Október 27-én, szerdán kerül sor az egyházmegyei reformációi ünnepségre, amelynek részleteit a hirdetések hátoldalán olvashatjuk.
 • Mához két hétre, október 31-én lesz az úrvacsorával egybekötött reformációi és újbori istentiszteletünk. A nagyhét alkalmait a jövő vasárnap hirdetjük.
 • Szeretettel hívjuk nőtestvéreinket a Tiszántúli KerületiNőszövetség Őszi Konferenciájára, amely  november 11-14-ig, csütörtöktől vasárnapig kerül megrendezésre Berekfürdőn.  A változatos programokat kínáló rendezvény teljes ellátást tartalmazó részvételi díja 22.800 Ft. Jelentkezni november 5-ig lehet a Kossuth téri gazdasági hivatalban személyesen vagy telefonon (06 44 311-022).
 • Kékkereszt csoportot indítunk novembertől olyan szenvedélybetegeknek, akik önként szakítottak káros szenvedélyükkel, és rendszeresen találkoznának hasonlóan elszánt társakkal, hogy hosszútávon tiszták maradhassanak. Ez a szenvedélybeteg utógondozó csoport hetente találkozik majd a gyülekezeti teremben.
 • Gazdasági hivatalunk és szociális irodánk hétköznapokon 8-tól 16 óráig tart nyitva.
 • Szeretettel ajánljuk Agapé Házi Segítségnyújtó Szolgálatunkat mindazoknak, akiknek segítségre van szüksége az önálló életvitelük saját otthonukban való fenntartásához. (Információ: Bohán Imréné: +36 30 698 6007).
 • Lelkigondozás és szakmai konzultáció folyamatosan igénybe vehető gyülekezeti tagjaink és munkatársaink számára (Becseiné Kató Anikó: +36 30 683 9972).
 • Igehirdetéseink és templomi hirdetéseink elérhetők refmateszalka.hu weboldalon, és a Kossuth téri Református Egyházközség Facebook oldalán.

Eltemettük:

 • Koncz Jánost, néhai Koncz János örökös tiszteletbeli presbiterünk fiát 67 évesen a József Attila utcából. Isten adjon vigaszt az elhunyt szeretteinek Szentlelke és a mi szeretetünk által.

Szeretettel köszöntjük a gyülekezetben nagytiszteletű Molnár Norbertet, a Magyar Református Szeretetszolgálat lelkész-munkatársát, aki a Szeretetszolgálat Covid utáni tevékenységével ismertet meg minket.

Az Úr legyen gyülekezetünk és magyar nemzetünk őrző pásztora!

Becsei Miklós és Becseiné Kató Anikó lelkészek